2022/2023 – 23.kolo Šumice – Bojkovice 0:3 (0:0)

5. 6. 2023

Šumice – Bojkovice 0:3

( Koktavý M, Ondřej, Lekeš, Šidlo J )

💬 Martin Zicha, trenér Šumic: Vstup do zápasu nám vyšel. Hráli jsme dobře, aktivně a vytvářeli si i nějaké pološance. Byly tam i nějaké střely ze střední vzdálenosti. Celkově si to chtělo asi lépe nachystat. V první půli jsme byli o trošku lepší než hosté, kteří si v prvním poločase nevypracovali žádnou tutovku. My jsme i po změně stran chtěli pokračovat v aktivní hře. Chtěli jsme ji zlepšit na posledních třiceti metrech, ale srazila nás první branka, kterou jsme inkasovali po rohovém kopu. Za nepříznivého stavu jsme začali hru otvírat, čehož chytře hrající kluci z Bojkovic využívali. Největší rozdíl byl ale v produktivitě. Zatímco hosté měli tři nebo čtyři velké šance a z nich nám dali tři branky, my jsme žádnou neproměnili. Hosté poctivě bránilo, byli lepší ve finální fázi. Chvilkami bylo derby ostřejší, ale vždy se to pak po chvíli srovnalo.

💬  Daniel Vacula, trenér Bojkovic: Měli jsme diametrálně odlišný přístup k utkání než doma s Újezdcem. Na minulý domácí duel měl vliv svatba a další věci. Porážka přinesla hodně zlé krve. Taky jsme si kvůli tomu něco řekli a stmelili se. I nálada před zápasem v Šumicích byla lepší než před týdnem. Na druhé straně prvních dvacet minut byly Šumice herně lepší a vypracovaly si i nějaké šance. Klidně nám mohly dát gól. My jsme ale postupně hru vyrovnali a druhý poločas jsme soupeře jasně přehráli. Nejprve se po rohu trefil Jančařík, pak dal dva premiérové góly za muže při svém debutu dorostenec Klimeš. Jsem rád, že nastoupili i další kluci z dorostu. Celkově je naše výhra zasloužená. Spokojení jsme nejen s výsledkem, ale i herním projevem. Nasazení a přístup bylo daleko lepší než s Újezdcem. V Šumicích jsem hrál snad po dvanácti letech a bylo to trošku divočejší, ale derby ničím nevybočovalo. Právě takové zápasy máme rádi.