2023/2024 – 18.kolo Těšnovice – Šumice 6:2 ( 3:1 )

23. 4. 2024

Sestava

( Koktavý M, Košiba, Synčák Š, Zahálka, Lekeš, Zuborňák )

💬 Pavel Dvořák, trenér Šumic:
Výsledek je pro nás až moc krutý. Začátek zápasu nám nevyšel. Soupeři jsme vlastními chybami darovali šance, které využil. Za stavu 2:0 pro domácí měl šanci Kelíšek, který se ocitl sám před brankářem, ale trefil jenom tyč. Pak jsme dostali třetí branku. Od té chvíle jsme ale začali soupeře přehrávat a vytvářeli jsme si šance. Bohužel jsme proměnili pouze penaltu, další příležitosti jsme promarnili. I druhý poločas jsme pokračovali v aktivní hře, měli další šance ke skórování. Podařilo se nám dát kontaktní gól na 3:2. Pak jsme bohužel z další penalty dostali čtvrtou branku a už to měli těžké. Navíc jsme šli po vyloučení Pilky do deseti a na zvrat nebylo. Ke konci nás Těšnovice přitlačily a přidaly ještě dva góly. Sestavu jsme měli stejnou jako doma, jenom výsledek byl o dost horší.

💬Petr Bíbr , trenér Těšnovic:
Jsme rádi za vysokou výhru, která je pro soupeře ale dost krutá. Výsledek úplně nekoresponduje s děním na hřišti. Šumice musím pochválit. Docela mě překvapily, u nás hrály docela pohledný fotbal. První poločas jsme přesto vyhrály 3:1. Po změně stran ale měli hosté šance. Výsledek snížili, ale klidně mohli i vyrovnat. Šance na to měli. My jsme to ale ustáli a pak po faulu na Janoštíka dali Makričem z druhé penalty gól na 4:2. Soupeř navíc čtvrt hodiny před koncem dostal červenou kartu, když jejich stoper podkopl unikajícího Majkriče. Bylo to jasné vyloučení. V přesilovce jsme přidali další dvě branky. Dá se říct, že Šumice sestřelily Janoštík s Majkričem. Utkání bylo i přes tři nařízené penalty, os branek a vyloučení poměrně klidné. Nám chyběli Suchánek s Urubkem, na střídání jsme měli jenom dorostence, kteří to ale zvládli velice dobře a podali výborný výkon.