2023/2024 – 19.kolo Nivnice – Šumice 2:2 ( 0:2 )

29. 4. 2024

Sestavy

( Zahálka, Košiba, Šidlo J, Lekeš, Koktavý, Synčák )

💬 Pavel Dvořák, trenér Šumic:
Samozřejmě nyní jsme zklamaní, protože jsme byli velmi blízko výhře, ale remíza je nakonec spravedlivá. Kluky musím za výkon pochválit. Jak se k tomu postavili a jak to odmakali. V minulém kole jsme přišli o vyloučeného stopera Pilku, takže jsme museli trošku pozměnit sestavu. Nám vyšel úvod zápasu, kdy jsme šli hned v 5. minutě do vedení. Prosadil se Kelíšek. První půle byla celkově vyrovnaná, možná jsme byli o něco lepší a vytvořili si další šance. Nastřelili jsme dvakrát břevno, po standardní situaci zvýšili Žáčkem na 2:0. Hotovo ale nebylo. Ve druhém poločase se to otočilo. Domácí byli lepší, výsledek zaslouženě po jednoduchém nákopu mezi stopery snížili na 2:1. Jinak hráli spíše po šestnáctku, i když stejně jako my měli nějaké šance. Ke konci nás zatlačili a z poslední akce srovnali na 2:2.“

💬 Aleš Zlínský, trenér Nivnice:

Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně. Naším záměrem bylo presovat stopery Šumic. Prostě jsme chtěli zápas rozhodnout hned na začátku. Bohužel jsme hned v páté minutě dostali gól, což hosty nastartovalo a nás srazilo. Šumice byly v první půli bojovnější, aktivnější, více běhaly a zaslouženě vedly 2:0, když přidaly druhou branku. Nám pomohla až poločasová změna rozestavení na 3-5-2. Ve druhé půli jsme byli aktivní, dali jsme kontaktní gól na 2:1. Po vstřelené brance jsme ještě zvýšili úsilí a v poslední minutě zaslouženě výsledek srovnali. Za mě utkání remíza slušela, byla zasloužená. I když vzhledem k situaci v tabulce je pro nás bod samozřejmě ztráta. Doma bychom měli tyto utkání zvládat. Bohužel máme problémy s marodkou. Zranili se nám další dva hráči, celkem je mimo hru osm kluků. V neděli si podvrtl koleno Lukáš Franc a Bumbalík si natáhl sval. Vůbec netuším, jak poskládám sestavu pro středeční pohárový zápas Kvasicemi. Soupeř je nepochybně favoritem. Kvasice mají divizní mančaft, čemuž napovídají i výsledky. My sice nejsme úplně v komfortní situaci, ale kůži nedáme zadarmo a před vlastními fanoušky se pokusíme zabojovat o finále. Věřím, že přijdou lidé a pomohou nám Kvasice potrápit. Bude to ale těžké, protože mimo je nejen Kryštof Dubský, ale o Josefík, Obdržálek, Cvacho, Karlík a Soukeník.