2022/2023 – 15.kolo Kunovice – Šumice 3:3 ( 1:0 )

⚽85. Andrlík Tomáš

⚽90. Červenka Dominik

Sestava

( Ondřej Václav, Ondřej Tomáš, Mach Martin, Koktavý Miroslav, Šidlo Jonáš )

💬 Martin Zicha, trenér Šumic: Bod samozřejmě bereme. Domácí byli v prvním poločase suverénně lepší, aktivnější. Vypracovali si čtyři jasné šance, při kterých nás gólman podržel. My jsme chtěli být v obranném postavení aktivnější, soupeř ale hrál opravdu výborně a předčil nás hlavně na stranách, kde nás přečísloval. Ve druhé půli jsme ale na to reagovali, hru jsme opticky srovnali, začali jsme být aktivnější, víc jsme si věřili. Dokázali jsme hlavně ve středu pole podržet míč. Odměnou za zlepšený výkon nám byli vstřelené branky a remíza 3:3. Jak se říká v lize, ukázali jsme charakter. (úsměv) Pomohla nám první branka, kterou jsme dali hned z prvního rohového kopu. To nás nakoplo a domácí trošku nalomilo. Kunovice mají v sestavě spoustu nových hráčů, takže jim chvilku potrvá, než se sehrají, ale za pár kol vyskočí ze záchranářských bojů a budou hrát minimálně ve středu tabulky.

💬Petr Chaloupka, trenér Kunovic: Zklamání je velké, protože jsme promrhali první poločas, který měl skončit 4:0 a v tu chvíli by bylo po zápase. Z hostujícího brankáře jsme bohužel udělali hrdinu a nakonec se nám to vymstilo. Po pěti zápasech, ve kterých jsme inkasovali maximálně jeden gól, jsme dostali tři laciné branky. To se pak těžko doma vyhrává, to je špatně, když doma inkasujeme tolik branek. Druhý poločas byl z naší strany horší. Zdravotní problémy měl Jirka Perůtka, což se na našem výkonu trošku projevilo. Nicméně za stavu 3:1 už jsem ho sundal a myslel si, že utkání v klidu dohrajeme. Vlastními chybami, nepozorností, nedůsledností a nedůrazem jsme ztratili vítězství. Místo toho, abychom snížili ztrátu na Šumice, zůstal odstup stejný. Musíme bojovat dál.