2022/2023 – 14.kolo Šumice – Buchlovice 4:3 ( 2:1 )

⚽47. Žampach Jan

⚽68. Červenka Dominik

Sestava

( Synčák L, Synčák Š, Ondřej, Mach, Šidlo J, Šidlo M, Koktavý M )

💬 Martin Zicha, trenér Šumic: Do zápasu jsme vstoupili dobře. Na začátku jsme byli lepší, vytvořili si šance. Do pětadvacáté minuty to od nás bylo v pořádku, vedli jsme 2:0. Pak jsme trošku polevili, Buchlovice se naopak zlepšily. Zjednodušily hru a David Křiva tam měl dvě šance nebo spíš střely z hranice šestnáctky. Hostům se povedlo před přestávkou snížit po dlouhém autu. My jsme se ve druhé půli chtěli vyvarovat faulům, abychom soupeři dopřáli minimum standardek, které má výborné. My jsme hned po nástupu do druhé půle dali gól na 3:1. Buchlovice otevřely hru a nakopávaly dlouhé balony do naší šestnáctky. Od stoperů to tam bouchali na Davida Křivu. I když ten z penalty snížil, my jsme hostům zase odskočili na 4:2. Za tohoto stavu jsme si vypracovali tři obrovské šance, dali jsme i gól, který nám rozhodčí pro údajnou ruku neuznal. Kdyby nám to prošlo, závěr by se asi v klidu dohrál. Takto to hosté nevzdali a dál bojovali. Na konci navíc ještě snížili, utkání zdramatizovali. Mrzí mě, že jsme všechny branky inkasovali po standardní situaci. Za výhru jsme rádi, protože Buchlovice jsou strašně nepříjemný, tvrdý, houževnatý a bojovný soupeř, se kterým to nikdo nebude mít jednoduché.

💬 René Krystýnek, asistent trenér Buchlovic: Věděli jsme, že v Šumicích nás čeká těžké utkání, což se potvrdilo. Domácí na nás výborně nastoupili, v prvních pětadvaceti minutách byli důraznější, rychlejší a zaslouženě vedli. My jsme jich tolik nenapadali. Hráli jsme ustrašeně, byli pasivní. Prvních gól jsme obdrželi hned v 7. minutě. Domácí ještě nastřelili konstrukci branky, pak dali ze standardky na 2:0. Za tohot stavu jsme se trošku zvedli a z brejků začali hrozit. Velkou příležitost ke snížení měl po individuální akci David Křiva, který jen těsně minul levou tyč. V závěru poločasu jsme se trošku nadechovali a s poločasovým hvizdem dali gól na 2:1. Po dlouhém autu Davida Křivy Kořínek doklepl míč do sítě. Bohužel domácí nás hned ve 47. minutě srazili třetím gólem. Postupně jsme se začali zase nadechovat. Otevřeli jsme hru a po faulu na Tomáše Davida jsme z penalty snížili na 3:2. Vzápětí jsme ale obdrželi čtvrtou branku. V závěru jsme hrozili, soupeře tlačili hlavně díky standardkám. Šumice šly jednou samy na branku, ale gólman Valeš to chytil. Na konci jsme dali dorážejícím Mikulou, který uklidil míč do sítě, branku na 4:3. V závěru jsme měli ještě jednu šanci, kterou jsme ale neproměnili. Šumice ale vyhrály zaslouženě. Nám se bohužel nepodařilo dotáhnout ztrátu ani příchod dvou hráčů, se kterými jsme jednali o přestupu. Oba by nám pomohli a byli by do základní sestavy. Taky mě hodně mrzí, že jsme ve dvou jarních zápasech vstřelili šest gólů, ale sedm jsme jich dostali a máme pouze bod.