2021/2022 – 15.kolo Nivnice – Šumice 2:1 ( 1:0 )

Sestava

( Ondřej Tomáš, Hodulík Jaroslav, Koktavý Ondřej, Valášek Petr, Pilka Ivan )

Hodnocení zápasu

💬 Martin Zicha, trenér Šumic:

Jsme zklamaní, alespoň bod jsme si domů mohli odvést. Na těžkém terénu se hrál bojovný fotbal. Moc kombinovat na trávníku nešlo. Domácí potrestali naše chyby, proto vyhráli. Před první inkasovanou brankou jsme špatně vyhodnotili situaci. Postupně jsme se nadechovali, ve hře byli mírně lepší, ale hráli jsme jenom po šestnácku, protože jsme se nemohli přes dobře organizovanou obranu dostat. Ve druhém poločase jsme inkasovali druhou branku z jasné penalty. Za stavu 0:2 jsme zkusili hru zjednodušit. Začali jsme nákopy tlačit. Výsledkem bylo snížení a pak ještě jedná velká šance, po které jsme málem skoro srovnali. Proti byl ale výborný domácí golman Hladiš, který  ji dorostenci Koktavému skvělým zákrokem zneškodnil.

💬 Pavel Barcuch, trenér Nivnice:

S výhrou i výkonem jsme spokojení. Pro nás to byl těžký zápas. Myslím že jsme byli herně o něco lepší, výhru jsme ale museli v posledních deseti minutách ubojovat. Po obdržené brance jsme zalezli bylo to trošku na krev. Šumice mají dobrý mančaft zadarmo nám to nedaly. V zápase moc vyložených šanci nebylo. V prvním poločase si žádnou vyloženou golovku nevybavuji. My jsme dali vedoucí branku po chybě soupeře, druhou přidali z jasné penalty. Soupeř čtvrt hodiny před koncem snížil a my se najednou začali bát o výsledek. Hosté měli v závěru ještě jednu šanci kterou ale golman Hladiš výborným zákrokem chytil. Citelně nám scházeli potrestaný Radim Straňák a David Bumbalík, nehrál ani Vítek s Pavlušem. Jejich absence byli znát, ale ti co nastoupili, zaslouží pochvalu, protože utkání odjezdili.