2.kolo 2021/2022 TJ Koryčany – TJ Šumice 2 : 4

12. 8. 2021

Koryčany – Šumice 2:4 ( 0:2 )

9. Žampach Jan, 45. Kelíšek Michal, 59. Ondřej Václav,67. Ondřej Václav

Hodulík Jaroslav

Havlík Patrik, Pilka Stanislav, Jurák Radim, Valášek Petr

Žampach Jan, Pančocha Josef, Andrlík Tomáš

Koktavý Ondřej, Ondřej Václav, Kelíšek Michal

(Ondřej Tomáš, Kolínek Ondřej, Moštěk Adam, Lekeš Jakub, Šidlo Jonáš)

Hodnocení zápasu

Martin Zicha, trenér Šumic: „Na úvod to prom nás byl velmi těžký zápas s nábojem. Náš tým se po minulé sezoně téměř nezměnil. Dál chceme zapracovávat do týmu dorostence. Utkání bylo oboustranně bojovné. Domácí nám nedali nic zadarmo. My jsme šli do vedení Žampachem. Za stavu 0:1 nás Koryčany na chvíli zatlačily, nastřelily břevno. Nám vyšel závěr poločasu, kdy jsme přidali druhý gól. Domácí zase měli výborný nástup do druhé půle, kdy snížili a asi deset, patnáct minut nám pořádně zatopili. My jsme však všechno přečkali a odskočili na 3:1 a 4:1. Za tohoto stavu se utkání víceméně dohrávalo. Domácí už stačili výsledek jenom zkorigovat. My jsme spokojení. Tři body se nám hodí, protože máme těžký los. V prvních čtyřech kolech hrajeme se silnými soupeři. I proto jsme rádi, že jsme vstup takto zvládli. Teď se na to pokusíme navázat doma proti Nivnici.“

Karel Věžník, asistent trenér Koryčan: „V prvním poločase byla hra vyrovnaná, ale hosté díky dvěma naším zaváháním se dostali do vedení 2:0. Do druhého poločasu jsme udělali nějaké změny v sestavě i rozestavení a výsledkem bylo snížení dobře hrajícím Liškou. Bohužel se opět opakovala situace jako v prvním poločase, kdy po našem nedorozumění hosté zvyšovali na 3:1 a krátce na to po přímém kopu na 4:1. Nám už se jen povedlo snížit na 4:2. Fotbalově bylo utkání průměrné. Hosté však působili houževnatým dojmem, což nám chybělo.“