2023/2024 – 6.kolo Šumice – Nivnice 2:5 ( 2:4 )

11. 9. 2023

Šumice – Nivnice 2:5

⚽ 10. Žampach Jan

⚽ 45. Andrlík Tomáš

Sestavy

( Ondřej V, Ondřej T, Lekeš, Zuborňák, Košiba, Šidlo, Koktavý )

💬 Martin Zicha, trenér Šumic:

Nivnice u nás ukázala svoji kvalitu a zaslouženě vyhrála. My jsme sice věděli, v jakém rozestavení soupeř hraje a co by něj mohlo platit, ale hosté jsou díky výsledkům a dobrým výkonům v laufu, jejich sebevědomí i díky prvnímu místu ještě narostlo. My jsme chtěli hrát víc z obranného bloku, chodit do kontrů nebo hrozit po standardních situacích. Sice jsme šli brzy do vedení, soupeř ale za dvě minuty skóre srovnal a po po chvíli výsledek ze standardky otočil. Nivnice byla v poli lepší, víc držela míč, my jsme se snažili dobře bránit, rychle hosty dostupovat a chodit do brejků. Nivnice nám pak odskočila na 3:1. I když jsme ve 44. minutě snížili, ještě do přestávky jsme obdrželi čtvrtý gól. Hostující stoper se po rohu trefil na přední tyči, hlavičkoval úplně sám. Nivnice už si druhý poločas zkušeně pohlídala. Měla další šance, vstřelila pátou branku a závěr si zkušeně pohlídala. Hosté hráli chytře, my navíc neměli.

 

💬 Ondrůšek Miroslav , trenér Šumic:

Věděli jsme, že jsou v Šumicích hody, ale body jsme jim nechat nechtěli. Naopak jsme si tam přijeli pro další vítězství a já jsem moc rád, že se nám to povedlo. Začátek ale z naší strany moc dobrý nebyl. Zbytečně jsme inkasovali branku po nákopu do naší šestnáctky, kde jsme si nepohlídali soupeře. Naštěstí jsme brzy vyrovnali a do poločasu výsledek ještě otočili. Třikrát jsme so pomohli ze standardní situace, což mě potěšilo. Na druhé straně mě mrzí dva inkasované góly. Produktivita byla dobrá, ale obdržené branky jsou takovou malinkou kaňkou. Jinak musím hráče pochválit za to, jak utkání zvládli. Myslím, že diváci viděli dobrý zápas, pěkné branky. Derby bylo korektní, přišlo i hodně lidí. My jsme v týdnu z Uherského Brodu získali Tomáše Maleňáka, který s námi teprve v pátek absolvoval první trénink. Bohužel si hned v úvodu utkání poranil sval Kryštof Dubský a Maleňák do zápasu rychle naskočil. I když je to mladý kluk, zvládl to celkem dobře. Je s námi ale krátce. Určitě má perspektivu, ale i nedostatky. Chlapský fotbal mu ale pomůže.