2023/2024 – 26.kolo Dolní Němčí Šumice 2:1 ( 2:1 )

10. 6. 2024

( Košiba, Zuborňák, Šidlo J, Koktavý M, Lekeš, Synčák L )

💬 Pavel Dvořák, trenér Šumic :

Zápas jsme začali velice špatně a hned v první minutě inkasovali branku. Byl to takový hloupý gól, sešlo se víc chyb. Domácí byli do nějaké patnácté minuty herně lepší, ale postupně jsme hru vyrovnali a více drželi míč. Začali jsme lépe kombinovat, vytvářet si i šance. Podařilo se nám Kelíškem vyrovnat na 1:1. Bohužel ještě před přestávkou jsme dostali jednoduchý gól na 2:1, což byla velká škoda. Domácí ve druhém poločase drželi více míč, ale nějakou vyloženou šanci si nevytvořili. Jednou nastřelili tyčku, jinak tam nic neměli. My jsme spoléhali spíše na brejky. Měli tam několik nadějných akcí, ale žádnou z nich nevyřešili dobře. Soupeř byl asi o ten jeden gól lepší. Jinak to byl klidný zápas.

💬 Zdeněk Skopal, trenér Dolní Němčí :

Do zápasu jsme vstoupili výborně a z úvodního rohu v první minutě dohrál secvičenou akci svým premiérovým gólem v našem dresu Honza Růžička. Poté jsme dvacet minut sice bezpečně kontrolovali hru, ale žádnou gólovou příležitost jsme si nevytvořili. Hosté ze Šumic se prosadili ve 34. minutě po krásně sehrané akci a srovnali na 1:1. Toto však byla z jejich strany jediná střela na branku za celý zápas. Před koncem poločasu se zkušeně prosadil střelou z poza velkého vápna Palík, když uklidil míč milimetrově za háčky. Druhý poločas byl z naší strany odehraný spíše takticky, přičemž jsme si ale nevytvořili žádný trvalý tlak, krásnou střelou se předvedl Roman Bobčík, ta ale orazítkovala pouze tyčku. Dnešní zápas byl oboustranně vyrovnaný, ale podle mého názoru jsme spravedlivě o tu jednu branku zvítězili. Fotbalový zážitek však předčilo loučení s kariérou Martina Mikulce, pro něhož to byl v našem dresu A mužstva poslední domácí zápas. Miki pozval všechny diváky dnes na pivo a svým výkonem si zaslouženě řekl a dlouho trvající potlesk při závěrečném střídání.