Trenér Zicha Martin hodnotí podzim 2022/2023

26. 11. 2022

Hodnocení sezóny Podzim 2022

Podzimní část rozdělujeme do třech částí. První část berme jako přípravné zápasy plus první 4 kola. Už na začátku přípravného období jsme kvůli špatné komunikaci se soupeřem, odehráli pouze jeden přípravný zápas. Proto jsme do prvního kola šlitrochu nervózní, jestli jeden přípravný zápas bude stačit. První soutěžní kola byla z naší stranyherně kvalitní. Měli jsme převahu, držení míče bylo v náš prospěch a tím jsme si i vytvářeli spousty šancí, ale výsledkově nám to nešlo. Soupeř nás vždycky dokázal potrestat z každé naší chyby, zatímco my jsme se pořád jenom trápili v koncovce. Snažili jsme se s kolegy vymyslet něco jiného. Přeskládat sestavu, měnit rozestavení, no prostě úplně všechno. Až přišel zlomový zápas doma s Hlukem. Soupeř vedl v první půlce o jeden gól a šel kopat penaltu, kterou ale naštěstí pro nás neproměnil. Bezesporu se jednalo o klíčový moment. O poločase jsem říkal všem klukům v kabině, že tohle může být pro nás zlom v téhle sezóně. Celý tým se semknul, na hřišti to bylo konečně vidět a díky skvělým divákům, kteří nás hnali za vítězstvím, jsme nakonec výsledek zvrátili na svou stranu. Posléze bych na některé zápasy radši zapomněl, jako byl například venkovní zápas na Mladcové, který byl z naší stránky hrozný. Zase rád vzpomínám na zápas v Újezdcem, kde jsme poprvé, co trénuji v Šumicích, vyhráli. A konečně konec sezóny byl pro nás výsledkově a herně moc podařený. Zachránili jsme sezonu posledními zápasy, ale celkově se podzim dá z naší stránky označit za lehce podprůměrný. Náš společný cíl je: Pořádně nachystat tým na jarní část a začít sbírat body hned v prvních kolech.

Na závěr bych chtěl všem fanouškům poděkovat za podporu v podzimní části a také všem popřát krásné Vánoce a všechno nejlepší v roce 2023.

Trenér TJ Šumice

Martin Zicha