2023/2024 – 22.kolo Kroměříž – Šumice 6:2 ( 3:1 )

13. 5. 2024

( Zahálka, Zuborňák, Šidlo )

💬 Pavel Dvořák, trenér Šumic :

Nám nevyšel začátek, když jsme už v 8. minutě prohrávali 0:2. Postupem času si kluci začali víc věřit na balonu a postupně se začali osmělovat. Po krásné kombinaci ze strany se nám Žáčkem podařilo snížit na 3:1. Druhý poločas byl stejný. Kroměříž byla více na balonu, nám se podařilo po další pohledné akci výsledek alespoň zkorigovat, když se opět prosadil Žáček. Domácí ale mají velice kvalitní mančaft. Byli lepší, zaslouženě vyhráli. Klukům ale nemám co vytknout. Zápas odmakali, šli až na krev. Já jsem rád, že jsme se i s takovýmto mančaftem snažili hrát fotbal. I když jsme měli problémy se sestavou a s sebou museli vzít i tři dorostence. Ti se rovněž zapojili a zápas odmakali. Byli jsme překvapení, že jsme hráli na hlavním stadionu. Hřiště bylo docela veliká, i když nepřišlo moc lidí, pro kluky to byl svátek.

💬 Roman Parobek, PR a marketing Hanacké Slávie Kroměříž :

Na hlavním hřišti stadionu Jožky Silného hostila rezerva Hanáků celek Šumic. Domácí trenér nominoval vesměs tradiční hráče béčka posílené o Dočkala. Dále tým doplnili dorostenci Pochylý, Klečka a Gorip. Domácí začali dobře a prosazovali se kombinačním fotbalem. Skóre otevřel Heinz střelou po zemi. Po přihrávce Berkyho se jemnou tečí prosadil Dočkal a když se podobně jako při první brance utaženou střelou z dvaceti metrů po zemi k tyči prezentoval Heinz tak už Hanáci vedli 3:0. Ve 33.minutě po pěkné kombinaci snížil na 3:1 technickou střelou k tyči Žáček. Těsně před poločasem trefil z blízka jen břevno Dočkal. Druhý poločas načal krásnou střelou do horního růžku Surynek, brankář si sice na míč sáhl, ale v cestě do sítě ho nezastavil. Na rozdíl dvou branek snížil znovu Libor Žáček, ale pak už skórovali jenom domácí. Svou druhou branku vstřelil Dočkal a skóre uzavřel dorostenec Honza Klečka, syn bývalého elegantního a legendárního stopera Hanáků. Domácí tak upevnili první příčku v tabulce.