2023/2024 – 20.kolo Šumice – Kunovice 1:1 ( 0:1 )

7. 5. 2024

Sestava

( Koktavý, Zahálka, Synčák L, Šidlo, Lekeš )

💬 Pavel Dvořák, trenér :

Pro nás je to dobrý bod, protože první poločas byl z naší strany nic moc. Hosté byli po celý zápas lepší na míči. My jsme za soupeřem zaostávali hlavně v agresivitě. Nebyli jsme patřičně důrazní, všude jsme byli pozdě. Brzy jsme si dali vlastní gól, když Obal nedosáhl na centr ze strany a míč hlavou usměrnil na zadní tyč do sítě. Ve druhém poločase jsme se zlepšili. Přidali jsme na agresivitě, zvýšili důraz v soubojích. Začali jsme být důraznější, vytvářeli si i šance. Samozřejmě Kunovice byly taky nebezpečné, hrozily. V 67. minutě se nám podařilo vyrovnat na 1:1 a ještě v závěru jsme trefili tyčku. Klidně jsme mohli výsledek ještě otočit, což by bylo ale pro soupeře velmi kruté, protože celkově si vypracovaly více šancí. U nás místo Juráka nastoupil Václav Ondřej, což byla jediná změna oproti minulému utkání.

💬Jiří Vojtěšek, trenér Kunovic:

Zápas se mi těžko hodnotí. Sice jsme udrželi jarní neporazitelnost, s remízou ale nejsme spokojení. Měli jsme dost šancí na to, abychom zápas zvládli za tři body. Bohužel se strašně nadřeme na gól, který si mimochodem Šumice daly samy. My jsme nastřelili Šmatelkou spojnici, pak šel Zámečník sám na branku, Mandinec hlavičkoval z malého vápna. Zápas měl skončit 5:2 pro nás a ne 1:1. První poločas byl v naší režii. Domácí si po centru z levé strany dali vlastní gól. Vedení jsme několikrát mohli navýšit, další branku jsme ale z několika velkých šancí nepřidali a soupeř pak po chybě Horáčka výsledek srovnal. Paradoxně jsme mohli nakonec i prohrát, když se Kelíšek dostal za naši obranu a tečovanou střelou orazítkoval tyč. Je to škoda. Zápas jsme měli rozhodnout dřív. Tragédii z toho však nedělám. Po minulém utkání jsme provedli spoustu změn v sestavě. Šanci dostali jiní kluci, i tak proměňování šancí dál zůstává tristní.