2023/2024 – 15.kolo Staré Město – Šumice 7:1 ( 4:1 )

30. 3. 2024

Staré Město – Šumice 7:1

⚽ 44. Koktavý Miroslav

Sestava

💬 Pavel Dvořák, trenér Šumic: 

Soupeř byl ve všem lepší, my naopak všude o krok pozdě, čemuž taky odpovídá výsledek. Staré Město vyhrálo zcela zaslouženě. Náš výkon možná ovlivnily i dvě vynucené střídání kvůli výronům kotníku. Byla to komplikace, ale i s nimi bychom na body těžko dosáhli. Z porážky nedělám tragédii. Věřím tomu, že na ni brzy zapomeneme a na další zápas se dobře připravíme. Chceme v utkání najít i něco pozitivního, od čeho bychom se mohli odrazit. Chyběl nám kapitán Žampach, po konci brankáře Pijáka jsme sehnali nového gólmana. Jaroslav Janíček u nás dříve chytával, pak ale odešel do Záhorovic a nyní je zpátky. Je to dobrý brankář, za žádný gól nemohl. Určitě nám na jaře pomůže.

💬 Roman Abrhám, trenér Starého Města:
Na začátek jara to byl hlavně pro diváky dobrý zápas, které jistě potěšilo tolik vstřelených branek. Jediná kaňka je inkasovaný gól do šatny, jinak nemám klukům moc co vyčíst. Kluci si potvrdili, že zimní příprava k něčemu byla. Od první minuty jsme na hřišti dominovali. Byli jsme na balonu a soupeře přehrávali. Pomohlo nám, že soupeř nezalezl a nehrál pouze zezadu zbloku. Ve středu hřiště měl šikovné hráče, kteří chtěli hrát fotbal, což nám vyhovovalo. Bylo to o tom, kdy dáme první gól. Hned na začátku střetnutí jsme zahodili dvě tutovky. Petek šel sám na gólmana, ale stejně jako Tureček neuspěl. Prosadil se až Brázdil ve 24. minutě. Po vedoucí brance jsme se uklidnili a zbytek utkání bylo jen otázkou skóre. Vytvořili jsme si spoustu šancí. Ve druhém poločase jsme prostřídali sestavu, zahráli si všichni kluci. Kromě dlouhodobě zraněných Kunovjánka s Lapčíkem nám chyběl akorát Kejř. Je možné, že kariéru restartuje Smělík. Nyní máme před sebou těžké zápasy, které nás prověří daleko víc. Jde o Nivnici, Kunovice a Kroměříž B. Tímto bych chtěl všechny pozvat na derby s Kunovicemi, které se za dva týdny hraje na Širůchu.