2023/2024 – 9.kolo Mladcová – Šumice 1:4 ( 0:3 )

2. 10. 2023

⚽ 21. Žampach Jan

⚽ 29. Andrlík Tomáš

⚽ 44. Žáček Libor

⚽ 69. Kelíšek Michal

(Ondřej Tomáš,Košiba Kryštof,Koktavý Miroslav,Zuborňák Alex,Lekeš Jakub,Šidlo Jonáš)

💬 Martin Zicha, trenér Šumic:
Jsem moc rád, že alespoň ke čtyřicátým narozeninám jsem dostal první výhru v sezoně. Celkově byl zápas bojovnější. Oba týmy hrály s nasazením a agresivitou. Terén byl po dešti, takže tomu napomáhal. Ale nebyl to úplně špatný fotbal. My jsme šli do vedení ve 21. minutě po standardní situaci, kdy to domácí brankář vyrazil pouze do našeho hráče a byl z toho gól. Pak jsme chodili po stranách do přečíslení, hrozili jsme z brejků. Vždycky jsme to dávali pod sebe. Brankář to vyrazil a my doráželi. V první půli jsme byli lepším a aktivnějším týmem, vedli 3:0. Do druhé půle jsme ale nevstoupili příliš dobře. Mladcová byla aktivnější, vytvořili si tlak, ale ne žádné obrovské šance. My jsme začátek ustáli. Po snížení z penalty na 3:1 jsme ale trošku zalezli a začali ještě více bránit výsledek. Kluky jsem přitom nabádal k útočení, ať podrží vpředu míč. Chtěli jsme hrát i na soupeřově polovině. Dvacet minut před koncem jsme přidali čtvrtý gól a zápas definitivně rozhodli. Spokojenost je velká. Máme první výhru, která je pro nás strašně důležitá. Kluci se snažili, bojovali, od začátku šli za vítězstvím, které chtěli víc než domácí.

💬 Jan Somberg, trenér Mladcové:
Od nás to byla katastrofa. Pořád máme stejný problém. Gól nedáme z ničeho a naopak soupeři branky nabídneme vlastními chybami sami. Utkání se Šumicemi nevyšlo ani našemu brankáři, který se podepsal pod první dva góly. My jsme se sice snažili hrát, ale dostali jsme se do křeče a vpředu byli neškodní. Neříkám, že jsme si vytvořili nějak moc šancí, měli jsme asi tři nebo čtyři, ale stejně žádnou z nich nedáme. Byli jsme nervózní, z naší strany to nebylo moc dobré utkání. Bohužel se nám rozpadl útok.