2023/2024 – 11.kolo Bojkovice – Šumice 4:1 ( 1:0 )

16. 10. 2023

Bojkovice – Šumice 4:1
⚽ 86. Obal Matěj

Sestava

( Košiba, Synčák, Šidlo, Lekeš, Koktavý)

💬 Martin Zicha, trenér Šumic:
Zasloužené vítězství domácích. Prvních pětadvacet minut bylo tempo oboustranně uspávací. Bojkovice byly víc na míči, my jsme měli hodně ztrát. Nám po čtvrt hodině hry vypadl zraněný stoper Pilka. Byla to pro nás citelná ztráta. Museli jsme přeskupit řady. Gólman nás podržel po jasné penaltě, za tři minuty chytil další tutovku soupeře. Chvíli jsme se nadechovali a snažili se to zvrátit. Soupeř šel do ještě většího tlaku a po prvním poločase vedl 1:0. Domácím vyšel nástup do druhého poločasu během patnácti minut nám dali tři góly a zápas definitivně rozhodli. Poslední dvacet minut se soupeř zatáhl, nechal nás více hrát. My jsme byli za úsilí a aktivitu odměněni alespoň jednou brankou. Bojkovice závěr dohrály v klidu, bez problémů kontrolovaly hru, prostřídaly sestavu. Celkově to byl férový zápas, který se hrál v dobré atmosféře. Pochválit musím rozhodčího, jak derby zvládl.

💬 Martin Kolář, trenér Bojkovic:

Musím říct, že diváci viděli zajímavý zápas. Soupeř byl kvalitní, patřil k lepším týmům této soutěže. Tedy alespoň za tu dobu, co jsem mohl poznat. Jelikož to bylo derby, hrál se náročný fotbal. Jsem rád, že jsme se po minulém týdnu v Nedašově zase vrátili k naší poctivosti, pracovitosti, které nás v zápase dovedly do pohodlného stavu 4:0. Tento výsledek byl způsobený tím, jak kluci pracovali a fungovali. Závěr jsme si udělali jednoduchý. Byla to jejich zásluha. Kluky musím za výkon i přístup pochválit. Šumice si v prvním poločase vypracovaly jednu nebo dvě šance, při kterých nás podržel brankář, na druhé straně jsme v prvním poločase ne všechno vyřešili správně. Nějaké brejky jsme nedotáhli, i proto jsme vedli jenom 1:0. Víťa Dolina nedal ani penaltu. I po změně stran jsme ale pokračovali v pracovitosti, za rozhodnutého stavu jsme v klidu mohli prostřídat sestavu a závěr si užít bez nějakých velkých nervů. Chyběl nám akorát zraněný Vacula.