2023/2024 – 10.kolo Šumice – Zborovice 3:2 ( 0:2 )

9. 10. 2023

⚽ 57. Obal Matěj

⚽ 65. Žampach Jan

⚽ 76. Žáček Libor

( Synčák, Košiba, Zuborňák, Šidlo V, Šidlo J )

💬 Martin Zicha, trenér Šumic:
Hosté začali daleko lépe a do desáté minuty si vypracovali nějaké šance. Dali z toho jeden gól a vedli 1:0. Zborovice měly dál více ze hry, dál si vytvářely příležitosti, ale i my jsme tam měli z protiútoků nějaké možnosti. Soupeř byl ale v první půli lepší, důraznější, nebezpečnější. Zaslouženě vedl 2:0. Do druhého poločasu ale nastoupil, jak by se mu nemohlo nic stát. My jsme byli lepší, rychlejší, důraznější a taky přímočařejší. Navíc jsme využívali šance, jaké se nám naskytly. Hosté měli zpoza šestnáctky čtyři nebo pět standardek po sobě, gólman Piják nás ale skvěle podržel. Je pravda, že jsme měli i štěstí. Za vítězstvím jsme šli ale víc. Zborovice druhou půli podcenily a my toho využili. Těžký zápas jsme zvládli a vyhráli.

💬 Martin Hanus, trenér Zborovic:

Jsem hodně zklamaný a naštvaný. Tak nahněvaný jsem opravdu dlouho nebyl. Šumicím chci nejprve pogratulovat ke třem bodům, za druhý poločas si zasloužily vyhrát. My jsme naopak podali ledabylý výkon, přístup některých hráčů po změně stran byl opravdu hodně špatný. Přitom pokud bychom po prvním poločase vyhrávali 5:0, nikdo by se nedivil. Nechci snižovat kvalitu soupeře, ale porazil nás jednoduchou hrou a bojovností. Domácí nastartovala jedna standardka. Dál bojovali a výsledek otočili. Z přístupu některých hráčů jsem velice zklamaný. Takto se za Zborovice nebojuje. Nepochopím hlavně naše nástupy do druhých poločasů. Už nevím, co mám v přestávkách hráčům říkat. Jestli máme opakovat to, co před zápasem, ale ve druhé půli nám to nejde. Šumice nás neporazily fotbalovostí, ale nasazením a nakopávanými balony. Nechci si stěžovat na rozhodčí ani na ně svádět porážku, ale vůbec nechápu, kde je svaz bere. Nevím, jestli sudí dělají nějaké testy, tito pánové ale nemohou I. A třídu pískat. Na lajnách byli snad padesátiletí chlapi, kteří vůbec nestíhají a ofsajdy posuzují ne z úrovně, ale pět metrů za ní. Hlavní rozhodčí to odchodil, odpískal ze středového kruhu. Připadal jsem si jako v okresním přeboru. Sudí pískal na popud domácí střídačky nebo diváků. Jsem z toho opravdu rozhořčený a zklamaný. S takovým soupeřem bychom neměli prohrát.