2023/2024 – 7.kolo Kunovice – Šumice 1:0 ( 1:1 )

18. 9. 2023

Kunovice – Šumice 1:1

⚽️8. Žampach Jan

Sestavy

( Ondřej, Koktavý, Košiba, Zuborňák, Šidlo )

💬 Martin Zicha, trenér Šumic:
Bod je pro nás dobrý, ale předvedená hra by mohla být ještě lepší. Po dvou zápasech, ve kterých jsme vždy inkasovali pět branek, jsme se v Kunovicích spíše soustředili na obranu. Věděli jsme, že pokud tady chceme uspět, musíme mít i štěstí, ale taky nám musí pomoct i gólman, což nám vycházelo. Byli jsme aktivní, ale soupeř si i tak vytvářel šance. Nám pomohl rychlý gól po chybě domácího brankáře. O to víc jsme se semkli a poctivě bránili. Chtěli jsme být aktivnější, ale nestíhali jsme zachytávat domácí hráče, kteří se dostali v první půli do několika zakončení. Po změně stran nás Kunovice zatlačily, my jsme toho měli plné brýle. S přibývajícími minutami domácí znervózněli, byli v křeči. My jsme víc podrželi míč, dvakrát i zahrozili. Pokud bychom nějakou šanci proměnili, tak jsme tady vyhráli, ale ve finále jsme si po dobrém centru ze strany dali vlastní gól. Žáčkovi nic nevyčítám. I kdyby to netečoval, balon by stejně asi skončil v síti.“

💬 Milan Orlovský, trenér:

V prvním poločase jsme byli jak leklé ryby. Ve hře nám chybí agresivita, důraz, vůdčí typ, který by kluky zdravě seřval, nabudil. Bohužel jsme brzy dostali laciný gól. Znovu se potvrdilo, že inkasujeme branky z malého vápna. Nám soupeř takové situace nedovolí. V šestnáctce jsme málo důrazní. Plus vidím v tom, že se kluci ve druhém poločase zvedli a zabojovali. Možná jsme měli i smůlu, ale s takovým soupeřem, jako jsou Šumice, musíme po prvním poločase vyhrávat 3:0, po změně stran přidat další dva góly a dát tam mladé kluky, aby se učili kolem starších hráčů a ne že se tady budeme třepat až do konce. Je pravda, že nám pořád chybí moc hráčů, ale i od některých jiných kluků to musí vypadat jinak. Já mám rád fotbal založený na agresivitě, na srdíčku, což mně u sedmdesáti procentu mančaftu chybí. Třeba Radek Polách staví barák, byl nemocný, ale v 80. minutě udělá sprint přes celé hřiště a skluzem zablokuje hostům střelu. Takto by to mělo vypadat u všech.“