2023/2024 – 4.kolo Nedašov – Šumice 2:1 (1:0)

29. 8. 2023

Nedašov – Šumice 2:1

⚽ 76. Andrlík Tomáš

Sestava

(Koktavy, Lekeš, Košiba, Zuborňák,Synčák)

💬 Martin Zicha, trenér Šumic:
Vstup do zápas nám vyšel. Kombinačně jsme na tom byli o něco lépe. Byli jsme silnější na míči a vytvořili si nějaké šance. Napálili jsme břevno, když domácí gólman skočil našemu hráči dobře pod nohy. Nedašov šel do vedení po akci ze strany, když to jeden jeho hráč napálil před bránu a druhý dal na 1:0. Domácí po vedoucí brance hru trošku srovnali, dál ale spoléhali spíše na nákopy a standardky. V poli nás příliš nepřehrávali. My jsme ve druhé půli zase zvýšili obrátky a vytvářeli si šance. Třikrát jsme šli sami na bránu, nastřelili tyčku i břevno a nakonec zaslouženě srovnali na 1:1. Domácí dál tahali za kratší konec. Za nerozhodného stavu upustili od kombinace a jen od gólmana posílali dlouhé balony dopředu. My jsme v závěru udělal jednu hloupou chybu na straně a po přihrávce pod sebe na vápna si to domácí hráč zpracoval a přesnou střelou k tyči zápas rozhodl. My jsme si v závěrečných deseti minutách vytvořili velký tlak, domácí to ale ubránili. Pro nás je to ztráta. Klidně jsme mohli vyhrát nebo alespoň zremizovat. Na venkovní zápas jsme si vytvořili spoustu šancí. Jenom je škoda, že jsme proměnili pouze jednu. Jinak musím pochválit domácího trenéra i hráče. Čekali jsme v Nedašově horkou půdu, ale prostředí bylo naprosto férové a i když se místy jiskřilo, souboje byly férové a kluci si vždy podali ruce. Nic zákeřného tam nebylo.“

💬 Tomáš Kolínek, trenér Nedašov:

Jsme rádi, že jsme zvládli i třetí utkání a znovu vyhráli. Šumice ale u nás předvedly velice dobrý výkon a byly asi nejlepším soupeřem, se kterým jsme doposud hráli. V prvním poločase jsme byli o něco lepší a vedli 1:0. Vstup do druhé půle vyšel lépe hostům, kteří zvýšili aktivitu a snažili se o vyrovnání, což se jim podařilo. Další šance ale neproměnili a my jsme z ojedinělé, zato pěkné akce strhli vítězství na svoji stranu. Chápu, že hosté byli po porážce smutní, protože hlavně za druhou půlku si asi zasloužili u nás bodovat. Remíza by utkání odpovídala víc. My jsme měli i štěstí. Na našem menším hřišti to ale mají soupeři těžší. Jinak se hrálo v přátelské atmosféře. Kluky musím pochválit za pracovitost a bojovnost. Soupeř ale taky předvedl dobrý výkon, bod si za druhý poločas zasloužil.