2023/2024 – 2.kolo Újezdec – Šumice 2:2 (1:0)

14. 8. 2023

Újezdec – Šumice 2:2

⚽56. Andrlík Tomáš

⚽64. Kelíšek Michal

Sestava

3. Ondřej

4. Mach

7. Kelíšek

8. Žáček

9. Žampach

11. Andrlík

13. Červenka

14. Obal

17. Pančocha

18. Pilka

92. Piják

( Dvořák Pavel, Mikulec Dalibor, Koktavý Miroslav, Šidlo Vlastimil, Lekeš Jakub, Šidlo Jonáš )

💬 Martin Zicha, trenér Šumic:

Před výbornou kulisou a krásnou návštěvou jsme vstoupili do zápasu aktivně. Do patnácté minuty jsme byli nebezpečnější a fotbalovější. Až do inkasované branky jsme byli více na míči. Soupeř šel do vedení ve 21. minutě, kdy se prosadili po výborně kopnutém rohu. Újezdec po vedoucím gólu vyrovnal hru, skóre se už ale do přestávky nezměnilo. Nám se povedl vstup do druhého poločasu. Byli jsme lepší, aktivnější a více drželi míč, zaslouženě jsme výsledek otočili na 2:1. Prosadili jsme se ze standardní situace a z brejku. Další šance jsme ale neproměnili a soupeř z penalty srovnal na 2:2. V závěr utkání se hrálo nahoru a dolů. Oba týmy si vytvořily nějaké šance, ve finále remízu asi brali všichni, protože jsme mohli vyhrát i prohrát. My bod bereme. Teď se musíme nachystat na Nedachlebice. Premiéru si za nás odbyl brankář Piják z Luhačovic, dalšímm nováčkem je Matěj Obal z Bílovic a na posledních dvacet minut naskočil Dalibor Mikulec z Hradčovic.

 

💬 Jiří Vystrčil, trenér Újezdce:

I když jsme hráli doma a chtěli vyhrát, remízu bereme. Hosté jsou naopak možná z výsledku zklamaní. My jsme byli takoví zakřiknutí, herně nám to úplně nešlo. Kluci ale bojovali, snažili se. Šli jsme sice v první půli do vedení, Šumice ale výsledek po změně stran otočily. Hosté byli hlavně ve druhém poločase silnější na balonu, v poli nás přehrávali. Už v prvním poločase trefili jednu tyčku, po změně stran další. Nám chyběl Dominik Pěnička, který má problémy s kolenem. Jinak derby nebylo jinak zvlášť vyostřené, samozřejmě emoce nechyběly, ale rozhodčí to celkem zvládl.