2022/2023 – 22.kolo Koryčany – Šumice 2:1 (0:0)

30. 5. 2023

Koryčany – Šumice 2:1

⚽65. Žampach

Sestava

( Koktavý M, Šidlo, Ondřej, Synčák L, Synčák Š )

💬 Martin Zicha, trenér Šumic: Vstup do zápasu jsme měli výborný. Byl to náš nejlepší první poločas na venkovních hřištích v této sezoně. Vytvořili jsme si i nějaké šance, ale ke skórování nám chyběla lepší finální přihrávka nebo řešení v šestnáctce. Celkově jsme ale měli víc míč na svých kopačkách. Domácí zahrozili dvakrát nebo třikrát. Gól dali až po změně stran. My jsme ale rychle vyrovnali a po rohu se dostali znovu do zápasu. Domácí ve druhé půli byli více než na míči, než přišlo vyloučení jejich hráče po zbytečném zákroku. My jsme museli zraněného Koktavého střídat. Závěr byl otevřený, strašně divoký. Šance byly na obou stranách, rozhodnout mohl kdokoliv. Ani nešlo vidět, že domácí jsou v deseti. My jsme šli třikrát sami na bránu, bohužel v poslední minutě jsme dostali gól z rohu, kdy to tam Koryčany dotlačily po závaru před naší brankou. Nevím, jestli vyhrál lepší, ale šťastnější. Za mě by byla spravedlivá remíza.“

💬 Karel Rotter, trenér Koryčan: První poločas nebyl k vidění moc pohledný fotbal. Spíš to bylo z obou stran takové nemastné, neslané. Utkání bylo vyrovnané s minimem šancí. Všechno podstatné se odehrálo až ve druhé půli, která byla o poznání lepší. Po střele Eremiáše k tyči jsme se dostali do vedení, vzápětí jsme ale po rohu inkasovali vyrovnávací branku. Hostující hráč se krásně trefil hlavou. Pak přišel zkrat našeho Dominika Rottera, který na polovině hřiště zbytečně fauloval protihráče a zaslouženě obdržel červenou kartu a my šli do deseti. Šumice nás v přesilovce trošku zatlačily, ale posledních deset minut se hrálo nahoru a dolů. Šance byly na obou stranách. Byla jen otázka, kdo dá druhý gól. Nám se to povedlo z posledního rohu v závěru, kdy to tam po závaru dotlačil Kaňa. Klukům patří velká poklona, že to i v deseti zvládli. Ale odmakali to a máme krásné tři body. Pro hosty je výsledek trpký, alespoň bod si zasloužili. Byl to spíš remízový zápas. Nám se však podařilo dát druhý gól a jim ne. Jsme spokojení. Předčasně u nás skončil Robert Dvořák, který si přestal plnit svoje povinnosti. Se Šumicemi nehrál ani Radek Šnajdr.