2022/2023 – 21.kolo Zborovice – Šumice 5:1 (0:1)

14. 5. 2023

Zborovice – Šumice 5:1

⚽19. Žáček

Sestava 

( Koktavý O, Koktavý M, Lekeš )

💬 Martin Zicha, trenér Šumic

Martin Zicha, trenér Šumic: „Do zápasu jsme vstoupili dobře, vytvářeli si slibné šance a od 19. minuty vedli. Z naší strany byl první poločas slušný. Soupeř byl ale celkově chytřejší a nechal nás hrát. Po našich chybách ale chodil do brejků, míče dával rychle nahoru. Do konce poločasu měl asi šest nebo sedm protiútoků, které ale nedotáhl. O přestávce jsem upozorňoval hráče, že nás Zborovice nechají hrát, ale hned po zisku míče budou balony posílat nahoru, těžit z rychlých krajů. Domácí měli výborného středního útočníka, který vpředu podržel balon, dokázal dát gól. Po změně stran se prosadil třikrát za necelých dvacet minut a bylo po zápase. Výsledek je pro nás nakonec krutý, ale soupeř byl herně lepší a jeho vítězství je zcela zasloužené.“

💬 Radomír Barnet, trenér Zborovic

I přes jasnou výhru nemohu být spokojený s prvním poločasem, který byl od nás špatný. Mužstvo jsem chvilkami nepoznával. Nedařila se nám kombinace, nešly nám přihrávky. Z výkonu jsem byl trošku zklamaný. Hráči si nebyli schopní v úvodní části pořádně přihrát. Když jsme se dostali do šancí, řešili jsme je zbrkle, nepřesně. Sice to do nějaké desáté minuty bylo dobré, ale pak jsme nebyli na míči a místo toho, abychom soupeře ještě více zmáčkli, tak jsme mu ustupovali a měli velké hřiště, z čeho těžil. Šumice šly do vedení, ve zbytku první půle jsme byli z formy. Kabinou se o přestávce přehnala mírná bouřka. Chtěl jsem kluky trošku vyhecovat. Věřil jsem, že když dáme brzy gól, bude to dobré. Zlom nastal hned v úvodu druhé půle, kdy jsme srovnali na 1:1 a do pěti minut přidali druhou branku. Pochválit musím hlavně střelce Hanuse, který s přehledem proměnil své příležitosti a hattrickem nás vrátil zpátky do zápasu. Soupeř už na konci odpadl a my hrozili z rychlých brejků, Šumice ve druhé půli měly pouze jednu šanci po standardní situaci, ale jinak jsme to zvládli. Na to, že se potýkáme s absencemi, je výsledek hezký. Bohužel mimo hru dál zůstávají Ordoš Macák a Jičínský, Knap nastoupil se zlomeným prstem na noze, k tomu se necítil dobře, ale snažil se, utkání odmakal.