2022/2023 – 12.kolo Bojkovice – Šumice 3:1 ( 3:1 )

⚽13. Žáček Libor

Sestava

( Ondřej, Kunovský, Koníček, Lekeš )

Hodnocení zápasu

💬 Martin Zicha, trenér Šumic: Do zápasu jsme vstoupili dobře a aktivně. Od začátku jsme se snažili hrát, vytvářeli jsme si šance. I když jsme brzy inkasovali branku, rychle jsme skóre srovnali. Ještě za stavu 1:1 jsme měli další šance a klidně mohli jít do vedení, bohužel jsme je neproměnili a pak jsme ze dvou pokutových kopů dostali dvě branky. Obě penalty asi byly nařízeny správně, byť prvnímu pokutovému kopu předcházel jasný faul na našeho hráče. Byl to sporný okamžik. Ve druhé půlce jsme chtěli s výsledkem něco udělat, otočit ho na svoji stranu. V naší snaze nás přibrzdilo vyloučení Kelíška v 54. minutě, kdy až moc chtěl zastavit unikajícího hráče do přečíslení. Sice nebyl poslední, ale červená karta byla asi správná. V deseti už jsme to měli těžké, přesto jsme se soupeři herně vyrovnali a taky měli nějaké šance. Kontaktní branku už jsme ale nedali. Jsem zvědavý, co na utkání a výkon rozhodčích řekne domácí trenér Liška, který sudí před nějakou dobou po zápase v Těšnovicích zkritizoval. Jenom pro dokreslení situace dodám, že našeho hráče Ivana Pilku v pondělí čeká operace ramene, které si zranil v Bojkovicích. Domácí hráč přitom za svůj zákrok nedostal ani žlutou kartu

💬 Pavel Liška, trenér Bojkovic: Těžký derby zápas s kvalitním soupeřem jsme zvládli a kvitujeme další tři body do vyrovnané tabulky. Vše podstatné se odehrálo v první půli, kde bylo k vidění spousta gólů, promarněných brankových situací a vyhrocených emoci nejenom na hrací ploše. Hosté se zlobili na rozhodčí, ale za mne byly všechny sporné situace vyhodnoceny správně. Druhá půle postupně ztrácela kvalitu. Nám docházely síly a s vědomím náskoku a převahy jednoho hráče to byla víceméně údržba, nehráli jsme dobře. Šumice bojovaly až do konce, ale na nějaký bod to bylo málo. V každém případě kvalita jejich týmu nekoresponduje s umístěním v tabulce. Všem našim klukům děkuji. Zasloužená výhra