2022/2023 – 8.kolo Mladcová – Šumice 5:3 (5:0)

26. 9. 2022

Mladcová – Šumice 5:3

⚽56. Žampach Jan

⚽75. Žampach Jan

⚽86. Vlastní gol ( Hoza Matěj)

Sestava

( Kelíšek, Ondřej T, Pilka S, Šidlo J, Struhelka )

💬 Martin Zicha, trenér Šumic:

Začátek byli příšerný. Sice jsme si ve 2. minutě vytvořili nějakou šanci, ale Vašek Ondřej to nevyřešil dobře. Pak jsme dostali rychle za sebou dva góly a ve 13. minutě prohrávali 0:2. Celkově byl první poločas z naší strany hrůzostrašný. Domácí jej suverénně ovládli 5:0, byli prostě lepší. Pro nás byl výsledek ještě milostivý vzhledem k tomu, jak to na trávníku vypadalo. Do druhé půlky jsme si ale řekli, že budeme hrát tak, jako by to bylo bez branek. Zlepšili jsme se a druhou půli ovládli 3:0. Za přístup a výkon v prvním poločase jsme si ale nezasloužili zápas zremizovat. Domácí hráli výborně, zato my jsme si po dvou výhrách za sebou asi mysleli, že to přijde samo. Mladcová dala branky po krásných akcích a taky ze standardních situací, pořádně nás vytrestala.

💬 Matula Pavel, trenér Mladcové:

Jsem rád, že jsme utkání takto zvládli. Dali jsme pět branek a vyhráli. Pro diváky to ale ani přes osm vstřelených branek nebyl příliš pohledný zápas. Nám vyšel první poločas. Dokázali jsme proměnit šance a utkání rozhodnout. Ve druhém poločase asi pod dojmem velkého náskoku jsme polevili, čehož soupeř využili ke snížení náskoku, úpravě skóre. Za stavu 5:2 už to měli kluci v hlavách. Máme dost mladý tým, takže jsme lehce znervózněli, ale nakonec to zvládli. I ve druhé půli jsme měli nějaké šance, ale už jich nebylo tolik co v úvodní části. Šumice po přestávce začaly víc běhat, zaměstnávat naši obranu.