2022/2023 – 6.kolo Šumice – Hluk 3:2 ( 1:2 )

11. 9. 2022

Šumice – Hluk 3:2

⚽1. Koktavý Ondřej

⚽75. Andrlík Tomáš

⚽85. Žampach Jan

Sestava

( Kunovský, Kelíšek, Šidlo, Lekeš, Mach, Koktavý M, Ondřej T  )

💬 Martin Zicha, trenér Šumic:

Vstup do zápasu nám vyšel. Brzy jsme dali gól ze standardní situace a vedli 1:0. Pak jsme si vytvořili další dvě šance, které jsme ale neproměnili. Hluk se nadechl, zaslouženě vyrovnal a posléze ze standardky výsledek otočil na 2:1. Za tohoto stavu hosté kopali penaltu, ale Sopůšek ji nedal, když přestřelil naši bránu. První poločas už se nějak dohrál. Ve druhé půlce toho Hluk moc neměl. My jsme chtěli zápas zvládnout svojí bojovností, nasazením a chtíčem a ne fotbalovostí, protože jsme byli poslední a Hluk má kvalitní tým. Nakonec se nám výsledek podařilo otočit. Jsem spokojený v výhrou a třemi body, ale první poločas pořád nebyl úplně dobrý a stále máme na čem pracovat. Závěr byl kvůli penaltě trochu emotivní. Hostující hráč byl po dvou žlutých kartách vyloučen.“

💬 Martin Dostal, sekretář Hluku:

Na hodovou neděli do Šumic jsme přijeli nekompletní a to bez Horáka, Lipotiho a Hladiše, se Sopůškem na postu stopera. Začátek zápasu byl stejně jako v Mladcové děsivý. První útok domácích, první roh v 1. minutě a míč se dostal do naší sítě, ani nevíme jak. Střelec byl Koktavý. My jsme se z toho vcelku rychle otřepali, začali jsme hrát a byli jsme lepším mužstvem. V 11. minutě dostal do běhu míč Bartošek a nedal Popelkovi šanci. Nadále jsme domácí tlačili, sem tam se vyznamenal Popelka, až došla 22. minuta a po rohovém kopu Sopůška dopravil míč do sítě Skovajsík. Mohlo být lépe, za chvíli jsme kopali za faul ve vápně pokutový kop. Ten však Roman Sopůšek střelil tak, že málem rozbil okno na místních kabinách. Domácí Pěgřima vůbec neohrozili, ani se nedostali do žádné šance. Čekali na roh a nějaký trestný kop. Ty kopali do našeho pokutového území, kde však vládl David Uhlíř. Druhý poločas jsme mohli zvýšit, kdy byl Kukla sám před Popelkou, ale nedali jsme. Potom začal nápor domácích. Hlavně začali urputně bojovat o každý míč, my jsme zaostávali v osobních soubojích. Naše obrana sice držela domácí na uzdě, ale záloha a útok lehce ztrácely balony. Sice jsme sem tam vyplašili i Popelku, ale pouze dvě šance, které vyrazil na roh, byly za druhý poločas málo. To se nám nevyplatilo, protože v 75. minutě se prosadil hlavičkou Andrlík a bylo to 2:2. Asi by to byla spravedlivá remíza, pomezní rozhodčí Dokoupil byl ale jiného názoru. Po dalším centru do pokutového území vehementně signalizoval hlavnímu Filgasovi ruku. To byla taková hodová penalta, která zajistila domácím tři body. Co dodat: Rozhodnout jsme měli už v prvním poločase a nemuselo k této trapné situaci dojít. Domácí udělali „všechno“ pro to, aby na své hody vyhráli. Body potřebují! Brankář Pěgřim byl bez práce, přesto se míč třikrát ocitl v brance. Nakonec si pan Dokoupil vyprosil u rozhodčího Filgase druhou žlutou kartu a tím i vyloučení pro Šimoníka za to, že se pana Dokoupila zeptal: „Vy jste tam v tom pokutovém území něco viděl?“ Byl to docela nechutný závěr v celku seriózního zápasu. Škoda! Každopádně jsme si utkání prohráli sami, svojí špatnou hrou ve druhém poločase