2022/2023 – 4.kolo Šumice – Kunovice 1:2 ( 0:2 )

29. 8. 2022

Šumice – Kunovice 1:2

⚽85. Žampach Jan

Sestava

( Kelíšek, Ondřej, Šidlo Vlastimil, Struhelka, Šidlo Milan, Lekeš )

 

💬 Martin Zicha, trenér Šumic

Vstup do zápasu nám zase nevyšel a hned z první šance soupeře jsme prohrávali. Kunovice skórovaly po krásné křídelní akci a nádherném centru na nabíhajícího hráče. Postupně jsme se trošku dostávali do tempa, hry, ale po další naší chybě jsme ve třicáté minutě obdrželi druhou branku. Za stavu 0:2 jsme měli tlak, vytvářeli si i šance. Nastřelili jsme tyčku, měli další možnosti. O přestávce jsme udělali jednu změnu. Počítali jsme ale s tím, že do sestavy řízneme ještě víc. Hosté ve druhé půlce nevystřelil na naši branku, ale zato poctivě bránili. Chtěli držet mít vpředu, ale žádné šance si již nevytvořili. Prostě sázeli na to, že vedení udrží, což se jim skoro povedlo. My jsme si sice vytvořili nějaké šance, ale hostí pozorně bránili a povolili nám skórovat až na konci. Hodnocení je pořád stejné. Vytváříme si šance, které neproměníme a soupeř nám ze dvou střel dá dva góly. Díky tomu i vyhrál.

💬Petr Chaloupka, trenér Kunovic:

Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Domácí jsou silní na míči, což se potvrdilo. Drželi balon a my se snažili hrát ze zajištěné obrany a hrozit rychlými brejky. Jeden jsme po hezké akci využili, když zakončoval Roubal. Domáci dále drželi míč a hrozili zejména ze standardních situací. Po jednom zakončení jsme si nastřelili tyčku. Další krásnou střelu domácích vyrazil Němčický na roh. Poté jsme po dalším brejku vstřelili Jaroňkem druhou branku. Ve druhém poločase jsme pokračovali v dobré defenzivě. Domácí se moc do šancí nedostávali. Opět hrozili jenom ze standardních situací, které jsme ale dobře ubránili. Šumice vstřelily branku až ke konci zápasu, kdy jsme špatně vyhodnotili situaci a neodkopli míč do bezpečí. Poté měli ještě jednu možnost na vyrovnání, ale netrefili hlavou branku. Jsem spokojený s defenzivní činností celého týmu a zejména s přístupem, který jsme neměli minulý zápas. Jsem rád za body ,protože Šumice jsou doma hodně silné.