2021/2022 – 1.kolo Bylnice – Šumice 1:1 ( 0:0 )

8. 8. 2022

Bylnice Šumice 1:1

⚽72. Andrlík Tomáš

Sestava

( Kelíšek Michal, Ondřej Tomáš, Šidlo Jonáš, Lekeš Jakub )

 

Martin Lukšík, hrající trenér Bylnice: „Do prvního utkání v nové třídě jsme nastoupili se starými pány, protože osm lidí ze základní sestavy bylo na dovolené. Většina hráčů měla nad čtyřicet let, takže z utkání jsme měli obrovské lufty, ale nějak jsme to poskládali a sehráli. Nakonec to nebylo zase až tak špatné, a bod bereme. V prvním poločase jsme ještě fyzicky stíhali a se soupeřem drželi krok. Hráli jsme zaňdoura, ale nějaké šance si stejně jako aktivnější soupeř vypracovali. Druhou půlku už jsme to fyzicky nedávali. Šumice byly lepší, v poli nás přehrávali. My jsme byli zalezlí, spoléhali na brejky. Po jednom z nich jsme šli do vedení, když se po chybě v hostující obraně prosadil náš nový hráč Roman Macků, který šel po míči jako buldok a nakonec byl odměněn. Šumice po celé utkání výborně zahrávaly rohové kopy, které kopaly do brány a po jedné standardce skóre vyrovnaly. I když hosté byli druhou půli jednoznačně lepší, za mě je remíza zasloužená. S tím torzem, co jsme nastoupili, je to pro nás velký úspěch. Děkuji hráčům, že nám v těžké situaci přišli pomoct.“

Martin Zicha, trenér Šumic: „I když jsme mohli první zápas sezony vyhrát, jsme pokorní a bod na úvod bereme, protože jsme prohrávali a mohlo to dopadnout ještě hůř. Vstup do zápasu nám ale vyšel. Byli jsme o něco fotbalovější než bojovnější domácí, kteří zase čekali na brejky a hrozili hlavně ze standardních situací. My jsme byli lepší ve hře, daleko častěji jsme byli u míče a vytvářeli si šance, které jsme ale neproměnili. Bylnice čekala na naši chybu. Také začátek druhého poločasu byl z naší strany dobrý. Snažili jsme se ještě více přitáhnout šrouby, ale herní převahu jsme nezužitkovali ve vedoucí gól a po chybě vzadu jsme inkasovali. Pak jsme ale přepnuli a ještě zvýšili obrátky. Díky standardní situaci jsme výsledek srovnali na 1:1. Na konci jsme hráli na velké riziko, kluci chtěli vyhrát. Soupeř chodil do otevřené obrany, hrozil z brejků. Vytvořil si nějaké šance, ale další branka už nepadla. I když nám chyběli nějací hráči, nahradili jsme je dalšími. O posilách dál vyjednáváme s jejich mateřskými oddíly.“