2021/2022 – 14.kolo Šumice – Hluk 0:1

3. 11. 2021

Šumice – Hluk 0:1 ( 0:0 )

Sestava

( Šidlo Milan, Šidlo Vlastimil, Mach Martin, Žampach Jan, Moštěk Adam, Ondřej Tomáš, Lekeš Jakub )

 

Hodnocení zápasu 

💬 Martin Zicha, trenér Šumic:

Do utkání jsme vstoupili dobře. Byli jsme aktivní a soupeře napadali. Hluk ale brzy vyrovnal hru, do konce první půlky byl herně lepší a od pětadvacáté minuty si začal vytvářet i šance. Dobře hráli hlavně hostující útočníci. My jsme pak až do přestávky trošku tahali za kratší konec. Hostům vyšle i nástup do druhé půle. Zelinka se dobře uvolnil na pravé straně a přihrávkou pod sebe našel Kuklu, který nám dal gól. Po obdržené brance jsme se snahou oživit hru vystřídali dva hráče. Podařilo se soupeře dlouhými nákopy přitlačit, hosté ale chodili do brejků a vytvářeli si šance, které ale neproměnili. I když jsme ve vyrovnaném utkání sahali po bodu, Hluk vyhrál zaslouženě. Porážku neodvrátil ani kapitán Žampach, který se vrátil po zranění. I přes těsnou prohru jsme s podzimem spokojení. Do sezony se nám podařilo dobře vstoupit, a i když některé zápasy nás mrzí a jiné nám vyšly spíš výsledkově než herně, tak jsme s umístěním i bodovým ziskem spokojení. Přál jsem si udělat sedmnáct, osmnáct bodů, máme jich dvaadvacet.

 

💬Jiří Vojtěšek, trenér Hluku:

Pro nás to byl těžký zápas. Věděli jsme, že se v Šumicích nehraje nikomu dobře. Domácí mají mladý, běhavý a důrazný tým, který nikomu nedá nic zadarmo. To všechno se potvrdilo. První poločas skončil bez branek. My jsme v něm měli dvě šance, ze kterých jsme mohli dát gól, soupeř zahrozil jednou hlavičkou. Do druhé poločasu jsme šli s tím, že zápas zřejmě rozhodne jediný gól, což nakonec byla pravda. Jsme rádi, že jsme to zvládli za tři body a soutěž zakončili venkovním vítězstvím na těžké půdě v Šumicích. Jenom škoda, že jsme zápas nerozhodli dřív, jednu nebo dvě možnosti ke skórování jsme po přestávce měli. Šumice nás na konci zatlačily. Zjednodušily hru a nakopávaly balony dopředu. Sluníčko navíc už bylo hodně nízko, takže nejen gólman, ale i obránci to měli hodně složité. Nakonec jsme to ubojovali. Pro nás je důležité, že jsme po podzimu na třiceti bodech. Nyní si budeme muset chvilku odpočinout. Na kulcích bylo cítit, že už je konec podzimu. Pak se začneme připravovat na jarní odvety, které budou těžké.

Martin Dostal, sekretář Hluku:

Krásné slunečné dušičkové počasí nás přivítalo na útulném hřišti v Šumicích. Byl poslední říjnový den a utkaly se druhý a pátý tým I.A. třídy skupiny B, Zlínského kraje. Každé mužstvo se proti nám chce vytáhnout a proto každý náš zápas je velmi těžký. Mužstva proti nám hrají takticky dobře s velkým nasazením. Dnešní zápas byl půl hodiny velmi nezajímavý. Od 30. minuty jsme však domácí přitlačili a byly z toho dvě velké šance. Nejdříve Sabo, trefil hlavou po rohu spojnici tyče a břevna, a potom Martiš nedotáhl svoje sólo před brankáře Hodolíka do konce. Kdybychom zaslouženě vedli 2:0, ušetřili bychom se zbytečných nervů. I druhý poločas začal podobně jako první. Vzruch nastal asi v 55. minutě, kdy své sólo nedokončil Ondřej Václav, nejlepší domácí hráč. Naopak my jsme se dočkali v 57. minutě, po úniku Zelinky a jeho centru přes pokutové území, skvěle zakončil Kukla. Od této doby se nehrál už tak dobrý fotbal, ale kopaná. Domácí ve snaze vyrovnat, nakopávali své míče do našeho pokutového území a tam se snažili zakončit. Domácí si vytvořili dvě hlavičkové šance, ale my jsme jich měli po únicích do obrany domácích nejméně pět. Co nás může mrzet, to když v 75. minutě mávl rozhodčí Štipčák ofsajd Martišovi, který byl sám před Hodulíkem. O tom, že to ofsajd nebyl, viděli všichni diváci. To ještě více nabudilo domácí hráče, kteří s maximálním usilím a nezměrnou bojovností se chtěli dočkat remízového gólu. Nepovedlo se jim to, a možno říci, že naše vítězství bylo zasloužené. Hráčům, trenérovi a vedoucímu mužstva patří velké poděkování za dobrou reprezentaci hluckého fotbalu během sezony 2021-22. Druhé místo za Osvětimany, dobře poskládaným mužstvem ze širého okolí, kterému se těžko konkuruje.