2021/2022 – 12.kolo Šumice – Újezdec 5:2

18. 10. 2021

Šumice – Újezdec 5:2 ( 2:1 )

⚽6. Červenka Dominik

⚽36. Pilka Ivan

⚽49. Andrlík Tomáš

⚽59. Ondřej Václav

⚽70. Červenka Dominik

 

Sestava

Hodulík Jaroslav

Havlík Patrik, Pilka Stanislav, Pilka Ivan, Koktavý Ondřej

Andrlík Tomáš, Pančocha Josef, Jurák Radim

Červenka Dominik, Ondřej Václav, Kelíšek Michal

(Lekeš Jakub, Mach Martin, Moštěk Adam, Šidlo Jonáš, Koníček Štěpán )

 

Hodnocení zápasu 

💬Martin Zicha, trenér Šumic:

Jsme maximálně spokojení nejenom s výsledkem, ale i předvedenou hrou a vysokou návštěvu. Derby se lidem muselo líbit. Nebyl tam žádný zákeřný faul ani žádný exces. Pro nás to bylo fajn, protože jsme Újezdec pod mým vedením porazili vůbec poprvé. I když soupeř hrál dříve výš a nepotkávali jsme se tolik. Důležité bylo, že nám vyšel vstup do zápasu. Po pěkné kombinační akci jsme dali úvodní branku. Pak jsme se trochu zatáhli a hosté zaslouženě vyrovnali. Potom se srovnala a my udeřili z rohového kopu. I do druhé půlky jsme vstoupili dobře a dali pěkný třetí gól. Potom jsme přidali další dvě branky a zápas rozhodli. Újezdec ale nesložil zbraně a hrál až do konce. V závěru nás zatlačil, vytvořil si nějaké standardní situace, snížil ale až v poslední minutě. My jsme za rozhodnutého stavu protočili sestavu, dali šanci celému kádru

 

💬Zdeněk Šebesta, trenér Újezdce:

Derby nám nevyšlo. Šumicím musím sportovně pogratulovat. Nebyla to z jejich strany žádná náhoda. Jestli z nás měli nějaký komplex, tak už je to pryč, protože nás poprvé za posledních pět roků porazili. Výsledek bohužel odpovídá tomu, co se dělo na hřišti. Pro nás je ostuda, že jsme vyfasovali rukavici. Doufám, že nám facka nějakým způsobem pomůže. Domácí hráli maximálně jednoduše a maximálně obětavě. Všech jejich jedenáct hráčů žralo trávu. Právě v tom byl mezi námi největší rozdíl. My jsme si asi mysleli, že jsme lepší fotbalisté a že je porazíme svým uměním. Kluci ale asi zapomněli, že v derby se rozdíly smazávají nebo naopak díky bojovnosti přecházejí na druhou stranu. Šumice ale vyhrály naprosto zaslouženě. V prvním poločase jsme inkasovali rychlou branku. Pak jsme skóre vyrovnali. Spálili tutovku a dali tyč. Klidě jsme mohli výsledek překloplit na svoji stranu. To je jediné pozitivum z naší strany. Domácí chtěli vyhrát mnohem víc, což mě mrzí ze všeho nejvíc. Kluci k zápasu nepřistoupili jako k derby. Snad nás facka vyhecuje k tomu, abychom poslední dva letošní domácí zápasy zvládli a byli aspoň na nějaké bodové úrovni. Nyní je to špatné. Jsme v krizi, doteď jsme zvenku nepřivezli ani bod.