Ondřej Václav, Kunovský Radim, Kelíšek Michal
(Šidlo Vlastimil, Koktavý Ondřej, Šidlo Milan, Lekeš Jakub )

Hodnocení zápasu

💬  Zicha Martin, trenér Šumic

„Vstup do zápasu byl z naší strany dobrý. Domácí sice měli taky nějaké šance a byli trošku aktivnější, ale hrozili hlavně ze standardních situací a především rohů. V úvodu měl soupeř menší tlak, ale postupně se to srovnalo. My jsme se ujali vedení po dobré kombinaci středem hřiště, když šel Andrlík sám na bránu a proměnil. Tím jsme se trošku zklidnili. Bojkovicím chvíli trvalo, než se oklepali. Snažili se vyrovnat, což se jim podařilo po hodně přísně nařízeném trestném kopu těsně za šestnáctkou, kdy se Vacula krásně trefil přes zeď. Měli jsme celkem dobrý nástup do druhé půle, ale hned v 51. minutě byl po druhé žluté kartě správně vyloučen Pilka. V deseti jsme se však více semkli a začali ještě více bojovat. Paradoxně jsme měli víc šancí než v jedenácti. Bojkovice spoléhaly jenom na nákopy. Mají výborné standardky. Těmi nás zatlačily, ale my jsme bojovností, aktivitou a odhodláním zápas zvládli. Rozhodnutí padlo v 79. minutě, kdy Kelíšek přešel přes dva hráče a svůj únik dobře vyřešil. V nastaveném čase pak i domácí inkasovali červenou kartu a byl klid. Byli jsme opravdu lepším týmem než domácí.“

💬 Liška Martin, trenér Bojkovic

Soupeř vyhrál zaslouženě. Tři body si zasloužil hlavně za výkon ve druhém poločase, kdy i přes dlouhé oslabení dokázal stále hrát aktivně a nepustil nás do nějakého tlaku, který by přinášel brankové příležitosti. Ve druhém poločase jsme hráli pomalu a čitelně. Byly tam ztráty, z naší strany strašně křečovité. Jenom jsme nakopávali balony dopředu a čekali na nějaký šťastný moment, kdy se k nám odrazí balon. Převládala apatie, křeč a vše vyvrcholilo gólem z brejku na 1:2. Šumice závěr dohrály euforií. Věděli, že k nám nepřijely jako favorit a pořád byly ve hře. My jsme se posledních deset minut pokoušeli výsledek alespoň zremizovat. Měli jsme tam nějaké akce, tentokrát jsme ale neměli štěstí v koncovce. Přitom první půlku jsme hráli nátlakově tak, jak jsme chtěli. Bohužel jsme hned v úvodu z brejku dostali gól. Hostující hráč nám utekl a prostřelil Urbánka. My jsme se však dostali zpátky do zápasu. Měli obrovské množství standardek i šancí. Šli jsme třeba z boku na gólmana, ale předfinální a finální fáze nebyla dobrá. Vyrovnal až Vacula z trestného kopu. Věřili jsme, že můžeme zápas zlomit na svoji stranu, což se nám kvůli okolnostem, které jsem zmiňoval na začátku, nepodařilo. Musím pochválit soupeře. Šumice samozřejmě známe, ale překvapily mě tím, že směrem dozadu byly víc konsolidovanější než v minulých sezonách. Je vidět, že se o rok zase zvedly a zaslouženě jsme na špici tabulky. My se z toho musíme dostat, protože nejsme zvyklí prohrávat a už vůbec ne doma. Je to pro nás ledová sprcha. Nyní nás čeká další derby v Újezdci, ztracené body musíme nahrát tam.“

Kluci na potřetí zaslouženě porazili Bojkovice, v šatně to bylo po zápase emočně hodně dobře naladěné.