2024/2025 – 9.kolo Bojkovice – Šumice 3:0 (1:0)

30. 9. 2024

( Ondřej T, Koktavý M, Sergijenko, Zahálka, Janíček )

💬 Pavel Dvořák, trenér Šumic :

Za první poločas musím kluky pochválit. Hráli opravdu dobře. Jenom škoda, že nedáme šance, které si vytvoříme. Gól jsme dostali po naší chybě, když neodkopneme jednoduchý míč. I po změně stran jsme chtěli být aktivní a navázat na první půli, což se nám ale až tolik nepovedlo. Na začátku druhé půle Kelíšek neproměnil samostatný únik. Bojkovice byly druhou půli lepší a přidaly další dvě branky. Mě mrzí, že nejsme schopní vyřešit a dohrát do konce slibné brejkové akce, kterých nejen v tomto zápase bylo dost. Za mě to bylo férové derby. Sestavu jsme měli polátanou, chyběli hlavně Žáček a Matejkovič. Jsem rád, že nám vypomohli kluci z dorostu.

💬 Martin Kolář, trenér Bojkovic :

Pro diváky to bylo velice kvalitní utkání. Bylo to správné derby, které se ale odehrálo ve vší počestnosti. Oba týmy ale hrály důrazný a hodně poctivý výkon. Šumice mě mile překvapily, dost nám to ztížily. Byly důrazný a nepříjemný protivník. Zápas byl vyrovnaný, nebylo v něm až tolik šancí, protože dobře fungovaly obrany. Nám se povedlo dát tři góly, nastřelili jsme břevno po standardce. Zase jsme byli efektivnější a trpělivější. Šumice ale na část utkání převzaly iniciativu a byly velmi dobré na balonu. Opravdu hrály naplno až do konce. Jejich výkon mi byl sympatický. Celkově to bylo slušné derby, boj o každý centimetr hřiště. Za mě to byl super zápas. Podali jsme trpělivý a chytrý výkon. Až na dlouhodobé marody Martince a Adama Kalíka jsme byli kompletní.