2024/2025 – 6.kolo Šumice – Horní Lideč 3:3 (1:2)

9. 9. 2024

( Košiba, Zahálka, Obal, Janíček, Koktavý M, Šerý, Šidlo V )

💬 Pavel Dvořák, trenér Šumic :

Hodnocení je pro mě složité. Remíza je pro nás ztráta. Kdybychom ve 20. minutě vedli 3:0 nebo 3:1, nikdo by se nedivil. Bohužel jsme v úvodu utkání neproměnili velké gólové šance a místo toho inkasovali branku. Sice se nám podařilo vyrovnat, ale do třiceti sekund jsme po hrubé chybě dostali gól na 1:2. Hosté hrozili jenom ze standardních situací, ze hry moc nebezpeční nebyli. Naštěstí se nám brzy po změně stran podařilo vyrovnat na 2:2. Po standardní situaci se prosadil Mikulec. Dál jsme byli aktivnější, soupeř neměl žádné gólové šance. Nám se podařilo v 81. minutě výsledek otočit na 3:2, když z trestného kopu znovu skóroval Mikulec. Bohužel ke konci jsme si nechali dát branku na 3:3. Soupeř to vykombinoval a po centru ze strany to na na malém vápně nepohlídaný hráč uklidil do sítě. Kluky musím i přes další ztrátu pochválit za to, jak domácí hodový zápas odmakali. Je velká škoda, že když se nám utkání podařilo otočit, že jsme to nedotáhli k výhře.

💬 Anton Cintula, trenér Horní Lidče :

Za mě je plichta zasloužená. Sice jsme si do Šumic jeli pro výhru, ale nakonec bereme i bod. V prvním poločase jsme byli herně lepší a vyhráli ho 2:1. Do druhého poločasu jsme vstoupili ledabyle a hned na začátku jsme dostlali z trestného kopu gól na 2:2. Pak se domácí hráč trefil ze standardky ještě jednou a my po našich zbytečných hrubých chybách prohrávali. Naštěstí jsme deset minut před koncem po krásné akci a centru z pravé strany skóre alespoň vyrovnali. Dali jsme dva krásné góly, na výhru to ale nestačilo. Pro diváky to byl dobrý zápas, padlo šest branek. Rozhodčí to zvládli taky velice dobře. My jsme neměli optimální sestavu, chyběli nám čtyři hráči ze základní sestavy. Dva jsou na dovolené a dva odjeli do Prahy na vysokou školu. Na lavičce byli jenom dva dorostenci.