2024/2025 – 1.kolo Nivnice – Šumice 4:2 (2:1)

8. 8. 2024

( Mach Martin, Koktavý Miroslav, Šidlo Jonáš, Matejkovič Lukáš, Pilka Stanislav )

💬 Pavel Dvořák, trenér Šumic :

Zápas nám hodně nevyšel. Domácí byli po celý zápas lepší, vytvořili si daleko víc brankových příležitostí. Mě mrzí, že jsme Nivnici branky hrubými chybami darovali. Na druhé straně jsme si toho moc nevytvořili. Vpředu jsme byli neškodní, i tak jsme dali dva góly. Na to, že jsme byli kompletní, jsem si představoval lepší výkon.

💬 Aleš Zlínský, trenér Nivnice :

Jsme rád, že jsme začali sezonu vítězně. Tým se pořád sehrává. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Šumice jsou dlouhodobě pospolu, jsou dobře organizované, vede je výborný trenér. My jsme se ale na těžké utkání dobře připravili. Vyhráli jsme zcela zaslouženě, klidně to mohlo být i vyšším rozdílem, třeba i 8:2. Neproměněných šancí je obrovská škoda. Věřím, že si kluci góly nechali na těžší zápasy. Chyběl nám zraněný Vítek a Obdržálek. Jsem rád, že jsme dotáhli příchod Žáčka. Je to zkušený borec, ale rok nehrál. Teprve se rozehrává po zranění. Bylo ale cítit, že má zkušenosti, přehled. Pro nás je obrovskou posilou do defenzivy, kterou jsme potřebovali zpevnit. Hráli i Gojš s Bínou, chytal Vystrčil.