2022/2023 – 19.kolo Šumice – Újezdec 1:1 ( 0:0 )

Šumice -Újezdec 1:1

⚽53. Kelíšek Michal

Sestava

( Koktavý O, Koktavý M, Šidlo M, Šidlo J, Synčák L, Synčák Š, Lekeš )

💬 Martin Zicha, trenér Šumic: Remíza je v celém kontextu hry asi spravedlivá. Újezdec byl v prvním poločase nebezpečnější, do prvního gólu byl lepší než my. My jsme si o branku dlouho koledovali, nakonec přišla po standardní situaci ve 49. minutě Hosté byli důraznější, šli za výhrou více než my. My jsme naopak kupili chyby a byli zbytečně nervózní. Báli jsme se riskovat, hrát. Paradoxně nám pomohla až inkasovaná branka. Za stavu 0:1 jsme začali hrát. Byli jsme aktivnější a zaslouženě výsledek vyrovnali. Hosté na konci odešli fyzicky. Došli jim síly ani střídáním si moc nepomohli. Bylo to celkem klidné derby, až na konci přišel zbytečný zákrok a červená karta pro hostujícího hráč, který se ale omluvil nám i kapitánovi Janu Žampachovi, kterého ostře fauloval. Omluvu jsme přijali. Jsme rádi, že se k tomu postavil jako chlap. Tím jsme se to smetli ze stolu.

💬 Milan Kroupa, trenér Újezdce: S bodem rozhodně nejsme spokojení, je pro ás málo. V Šumicích jsme chtěli vyhrát, taky jsme na to měli. Hodně nám pomohl uzdravený Broňa Červenka, který dal gól a řídil naši hru. Byl opravdu rozdílovým hráčem. Bohužel nám chybělo jiných pět hráčů. Ale s absencemi jsme se vypořádali velice slušně. Zápas byl vyrovnaný, chvílemi jsme byli i lepší. Kdybychom vedli 2:0 nebo 3:0, domácí by se nemohli divit. Jenom sám Pomajbík tři gólovky. Šumice v první půli nic velkého neměly. My jsme se sice hned po změně stran ujali vedení, ale o náskok okamžitě přišli, což je veliká škoda. Zbytek zápasu už byl vyrovnaný. Škoda zbytečného zákroku v poslední minutě, kdy Lukáš Švec byl správně vyloučil. Soupeři se tímto omlouváme, jinak to ale nebylo nijak vyhrocené utkání. Také rozhodčí to zvládl velice dobře. Nás mrzí, že jsme nevyhráli.