Dorost Okresní přebor: Březolupy/Nedachlebice – Šumice 0:10 (0:6)

22. 4. 2023

Přesvědčivá výhra dorostu v Nedachlebicích

13. kolo Okresního přeboru dorostu, pro náš tým 1. jarní zápas, odehráli naši dorostenci na hřišti v Nedachlebicích. A odehráli jej skvěle. Ačkoliv jsme v pátek na předsezónní přípravě jen velmi těžce slepovali sestavu, plná obsazenost autobusu při odjezdu na utkání potvrdila odhodlání a kolektivní odpovědnost nejen dorostenců, ale hlavně i žáků, kteří již dopoledne absolvovali těžký zápas v Kunovicích. Jak se však v Nedachlebicích v průběhu zápasu ukázalo, zregenerovali své fyzické síly velmi dokonale a opět se výrazně v zápase prosadili. Oběma týmům scházely hlavní opory, které na podzim v Šumicích zařídily nerozhodný výsledek 3 : 3.

Již od úvodního hvizdu rozhodčího byl zřetelný hlavní rozdíl ve hře obou mužstev –  pohyb. Zatímco naši hráči byli neustále v pohybu a balon putoval z nohy na nohu, působili domácí hráči trochu bezradně. Zvláště křídelní kombinace jim působily velké a často neřešitelné problémy. Duo křídelníků Ondra Urbánek – Jan Zahálka si vodili nejenom míč, ale i celou obranu. Ale ani ve středu to domácí neměli o nic snadnější. Samuel Kusák startoval při každé vhodné příležitosti a výrazně rozdýchával domácí stopery. Zápasovým žolíkem pak byl Jakub Mulko, střelec dvou branek. Nejmarkantnější rozdíl byl pak ve středu hřiště a v obraně. Zatímco v zakončení se více méně prosazujeme spíše individuálními dovednostmi, je náš střed a obrana ryze organická a naprosto kompaktní. Hráči se vzájemně podporují, zastupují a společné kombinují. Ať již při obraně, nebo při zakládání útoků. Velmi dobře pak působí i aktivní hra obou našich brankářů – Jonáše Šidla i navrátilce Matěje Kukuči. O branky se podělili: Jan Zahálka – 3, Ondřej Urbánek – 3, Jakub Mulko – 2, Samuel Kusák  2. Pochvala ovšem patří celému kolektivu a každému jednotlivci. S takovýmto přístupem a výkonem není umístění na nejvyšších příčkách okresního přeboru nereálným snem…