2022/2023 – 18.kolo Hluk – Šumice 1:0 ( 1:0 )

24. 4. 2023

Hluk – Šumice 1:0

( Dvořák, Ondřej T, Koktavý )

💬 Martin Zicha, trenér Šumic:

Pro nás bylo hlavní, že jsme chytili začátek zápasu. Nás držel hlavně výborný gólman Popelka. V první půli jsme si vytvořili i nějaké šance, po gólu volala hlavně hlavička Andrlíka. Hra se jinak přelévala z jedné strany na druhou. Bylo to celkem vyrovnané, ale v koncovce jsme měli být přesnější a klidnější. To bychom domácí mnohem víc protrápili. Domácím herně vyšel vstup do druhé půle. Prvních deset nebo patnáct minut měli jednoznačně navrch. Začali totiž ještě více využívat své rychlé krajní hráče, které jsme špatně pokrývali. Postupem času jsme zase hru srovnali, zjednodušili. Standardky jsme z půlky hřiště kopali do vápna, ke konci to bylo dramatické, ale v součtu celého zápasu Hluk vyhrál zaslouženě, byť se na konci třepal o výsledek. My jsme chtěli soupeře stejně jako doma Těšnovice potrápit, což se nám podařilo, bohužel žádný bod jsme tentokrát nezískali.

💬 Aleš Zemský, trenér Hluku:

Je to utrápené vítězství, ale pro nás jsou to důležité tři body. Bohužel každý den není posvícení. Soupeř byl ale organizovaný, v defenzivě si počínal slušně. Těžko jsme se proti němu prosazovali, byť nějaké šance jsme měli. Šumice ale v první poločase měly taky nebezpečnou hlavičku, po změně stran jeden závar. My jsme do druhé půle i díky menší změně v rozestavení dobře vstoupili. V prvních deseti minutách mohli zápas definitivně rozhodnout, ale Sopůšek s Bartoškem vyložené šance nedali a pak jsme se trápili.