1. kolo KS starší žáci sk. B

6. 9. 2020

Hluk – Šumice 4:3, na penalty (poločas 0:2)

Branky: Michal Kolínek 3

Vítejte k Krajské soutěži starších žáků. I tak by se dalo nazvat toto utkání. Na perfektně připraveném hřišti se odehrál zápas, který měl všechno, co se od fotbalu dá očekávat. Nejdříve naše nadšení při tom, co jsme vedli a měli zápas ve svých rukou, pak následný strach o výsledek, který se přeměnil ve zklamání v konečnou remízu a následnou prohru na penalty. Ale vezměme to od začátku, první poločas perfektní až na to, že jsme si vytvořili asi 5 tutových gólových šancí, z nichž jsme proměnili pouze 2 výborně hrajícím Michalem Kolínkem.  I tak jsme šli do kabin s pocitem pevného vedení zápasu. Po přestávce, jako mávnutím kouzelného proutku a vytažením stopera Hluku do středu zálohy, nás domácí začali nepříjemně  tlačit na naši polovinu a začali se dostávat blíže a blíže k naší bráně. To vyústilo ve snížení na 1:2, nicméně na to jsme dokázali odpovědět gólem našeho nejlepšího hráče Michala Kolínka a vedli jsme 3:1 a zbývalo 10 minut do konce utkání. Bohužel fyzické síly, disciplinovanost a organizace v obraně pokulhávala a z jakékoli šance soupeře šel strach a tento doslova dvěma slepenými góly dokázal zázračně vyrovnat. Chybělo 5 minut do konce utkání a my jsme vedli o dva góly a bohužel i svou nezkušeností jsme koncovku nezvládli. Penaltový rozstřel o druhý bod z utkání nám také nevyšel, kdy penalty jsou samozřejmě sázka do loterie a hráčům nelze nic vyčítat. Škoda tohoto zápasu, je to poučení do budoucna.  Pro hráče je tato Krajská soutěž velkou školou pro další jejich fotbalový vývoj. Soupeři jsou silnější, rychlejší, technicky vybavenější a toto nám může do budoucna jenom hodně dát. Hlavu nahoru a další zápas je za týden.