2022/2023 – 10.kolo Dolní Němčí – Šumice 1:0 (1:0)

15. 10. 2022

Dolní Němčí – Šumice 1:0

Sestava

( Pilka S, Kelíšek, Struhelka, Šidlo, Lekeš )

💬 Zdeněk Skopal, trenér Dolního Němčí: Opět jsme nastoupili ve velmi improvizované sestavě, kdy jsem musel povolat i svého bývalého spoluhráče Ľubku Porubana ze Slovenska. Jsem moc rád, že na moji výzvu kývl a v tomto složitém období se připojil k mužstvu. Věřím, že bude přínosem jak svým charakterem, tak i fotbalovými dovednostmi. Po úvodním oboustranném oťukávání nastal náš klasický scénář. Vytvářeli jsme si vyložené šance a spalovali je. Až v závěru poločasu se nekompromisně prosadil Pavel Krchňáček, což byl velmi důležitý moment utkání. Ve druhém poločase jsme pokračovali v tlaku, ale opět jsme až neskutečně zahazovali šance. Šumice nás mohly za naši ledabylost potrestat z ojedinělé šance, při níž nastřelily tyčku. Ke konci zápasu hosté stáhli obránce a snažili se nákopy dostat za naši obranu, ale marně. Naopak jsme mohli několikrát vítězství zpečetit z několika protiútoků. Žalostná koncovka nás ale neopouštěla, a proto zůstalo naše vítězství opět pouze jednogólové. Ačkoliv se může z našich výsledků zdát, že se zaměřujeme na defenzivní pojetí fotbalu, kdo viděl naše zápasy, tak ví, že je tomu právě naopak. Jediné, co nás v takovýchto, zejména domácích, zápasech trápí, je opakované neproměňování šancí. Utkání pro nás bylo důležité a soupeř nepříjemný, proto si opět cením hlavně zisku tří bodů, protože nás teď čekají dva těžké venkovní zápasy. Při srovnání gólových šancí jsme ale dneska vyhráli zcela zaslouženě a kluky za to chválím.

💬 Martin Zicha, trenér Šumic: Musím ocenit sílu soupeře. Domácí více chtěli, běhali a vypracovali si daleko víc brankových příležitostí, při kterých nás podržel gólman. My jsme věděli, že tento zápas nebude až tolik o fotbalovosti, jako spíš o chtěné, vůli, bojovnosti. Terén byl dobře připravený. Přišlo mi ale, že domácí chtějí body víc. Bohužel jsme na konci první půli inkasovali branku. O přestávce jsme provedli jednu změnu. Ve druhém poločase jsme chtěli hru oživit, zjednodušit a dostat se prudkými míči za obranu Dolního Němčí, což se nám moc nedařilo. Na konci jsme přeskupili řady, hráli jenom na tři obránce. Bohužel stálý tlak jsme si nevytvořili. Měli jsme tam jenom centry ze stran nebo po standardních situacích a rohových kopech. Dolní Němčí ale dobře bránilo a chodilo do brejků. Vytvořilo si daleko víc šancí než my a proto vyhrálo zcela zaslouženě.