2021/2022 – 10.kolo Dolní Němčí – Šumice 4:2

4. 10. 2021

Dolní Němčí – Šumice 4:2 (2:1)

⚽18. Vlastní gol hráč Dolního Němčí

⚽51. Pančocha Josef

Sestava

Hodulík Jaroslav

Havlík Patrik, Pilka Stanislav, Jurák Radim, Ondřej Tomáš

Andrlík Tomáš, Pančocha Josef, Kunovský Radim

Červenka Dominik, Kelíšek Michal, Ondřej Václav

(Pilka Ivan, Mach Martin, Lekeš Jakub, Koktavý Ondřej, )

Hodnocení zápasu 

💬Martin Zicha, trenér Šumic:

Zápas začal velmi přísným vyloučením. Samozřejmě vím, že si to rozhodčí obhájí. Náš hráč sice zahrál rukou, ale bylo to ve skluzu mezi třemi hráči, něco jako zlínský stoper Simerský v zápase v Plzni. Nemyslím si, že by se zrovna za to měla udělovat červená karta. Je otázka, zda to bylo zmaření brankové příležitosti. Ať je to jak chce, od páté minuty jsme prohrávali a hráli v deseti. V oslabení jsme hrozili spíš z brejků. Čekali jsme na standardky, chyby domácích hráčů. Dávali jsme prudké míče za obranu, celkem se nám dařilo soupeře zlobit. Dokud jsme měli sílu, byli jsme nebezpeční. Po vyrovnání jsme dostali gól ze standardky. Ve druhé jsme znovu srovnali, ale pak prošel jeden domácí hráč a trefil se z boku. Třetí branka soupeře uklidnila. My jsme to ještě víc otevřeli a Dolní Němčí dalo na 4:2. Myslím, že jsme si mohli odvést lepší výsledek, utkání víc zdramatizovat. I přes prohru jsme na kluky hrdý, jak mančaft zvládli a po vyloučení se semkli. Nepoložilo nás to a bojovali až do konce. Po půlhodině hry jsme přišli o Dominika Červenku, na kterého ve skrumáži spadl jeden z domácích hráčů a narazil si žebra. O poločase pro něj přijela sanitka. Vyšetření ukázalo, že to má naražené, ne zlomené. K tomu utrpěl menší otřes mozku. Snad bude brzy v pořádku.“

💬 Petr Kadlček, trenér Dolního Němčí

Vyšel nám začátek. Hostující hráč chytil rukou balon směřující do prázdné brány. Dostal červenou kartu a my z nařízené penalty šli do vedení. Hosté sice vyrovnali, ale my jsme si ještě do poločasu vzali vedení zpět. Hlavou po rohu se trefil kapitán Bída. Druhý poločas jsme začali až příliš bezstarostně a inkasovali gól na 2:2. Za nerozhodného stavu jsme si vypracovali dost šancí, ale nevyužili jsme je. V poli jsme Šumice přehrávali, ale soupeř chodil do brejků. Hlavně Kelíšek nám dělal problémy. Ale dali jsme branku na 3:2 a měli další dvě nebo tři tutovky. Nakonec jsme přidali čtvrtý gól. Chyběli nám Tomáš Stojaspal a David Richter. Nyní ale hrajeme dobrý fotbal, celkem nám to vychází. Doma jsme udělali šest bodů, už jich máme třináct bodů. Jinak zápas poznamenalo nezaviněné zranění hostujícího hráče, pro kterého o poločase přijela sanitka. Měl něco s žebry, nemohl dýchat.