Žampach Jan, Pančocha Josef, Andrlík Tomáš
Ondřej Václav, Kunovský Radim, Kelíšek Michal
(Ondřej Tomáš, Moštěk Adam,Koktavý Miroslav, Šidlo Jonáš, Lekeš Jakub )

Hodnocení zápasu

Martin Zicha, trenér Šumic: „Jsme spokojení s výhrou, jednoduché to ale nebylo. Nivnice začala lépe, vytvořila si i nějaké šance. Hosty ale srazilo vyloučení Stojaspala. První poločas jsme ovládli 3:0. Jeden gól jsme dali z penalty, jeden z rohu, další ze hry. Ve druhém poločase se hosté semkli. Na začátku druhé půle si vytvořili tlak. My jsme ale dobře bránili a čekali a brejky. Nivnice ke konci výsledek snížila a pokud by v závěru proměnila i penaltu, ještě by z toho bylo obrovské drama. Naštěstí pro nás hostující hráč trefil tyčku. Nivnice nás ke konci přitlačila, my jsme se ale semkli, byť přístup ke konci utkání už nebyl dobrý. Vyzdvihnout musím gesto kapitána Žampacha, který za stavu 3:0 odvolal penaltu, která byla asi sporná, ale klidně ji rozhodčí mohl písknout. Náš hráč to však vyhodnotil tak, že to pokutový kop nebyl. Takhle jsou tady kluci vychovaní a vedení. Prostě takto to cítil. Klidně změní verdikt rozhodčího u rohu i autu. Já jsem mu v kabině rozhodně neříkal, že se příště nemá přiznávat. Jeho rozhodnutí respektuji, byť to není úplně zvykem. Taky jsem klukům řekl, ať něco podobného nečekají od všech soupeřů.“

Jan Mahdalík, asistent trenéra Nivnice: „ Bylo to klasické derby. Stejně jako s Dolním Němčí docela vyhrocené. My jsme bohužel doplatili na naši nedisciplinovanost, když byl za kritiku rozhodčího vyloučen Stojaspal. Je pravda, že rozhodčí utkání úplně nezvládl, ale na to se vymlouvat nebudeme. Důležité chvíli přišly ještě před vyloučením. V desáté minutě jeden z domácích hráčů zatáhl Straňáka za dres, penalta se ale nepískala. Na druhé straně domácí zařvali ruka a kopali pokutový kop. Bohužel jsme v prvním poločase dostali další dva góly po rohu, což je velká škoda. Sami jsme žádnou šanci neproměnili. Za stavu 0:3 už bylo těžké se zápasem něco dělat, navíc jsme byli v deseti. Herně jsme určitě nepropadli, gól jsme dali až v závěru. Smekám před hráčem Šumic, který odvolal penaltu. Řekl rozhodčímu, že to faul nebyl. Toto gesto fair-play si zaslouží uznání.“

Milan Bršlica, vedoucí mužstva Nivnice: „Ač Šumice vyhrály v úvodu sezony v Koryčanech, tak s určitými nadějemi jsme přece jenom odcestovali. Absence Roubala a Soukeníka nikoho znalého nepřekvapily a o neúčasti Popelky a Otrusiníka jsme věděli také nějakou tu hodinu dopředu. Ze všech zmíněných hrál v minulém kole v základu jenom Otrusiník a toho na jeho postě krajního obránce nahradil navrátivší se Těthal. Proto jsme s bodem kalkulovali a v tašce na něj nechali trochu místa. Teď už víme, že zbytečně. Pojďme ale rovnou k věci a příjezd ze Šumic přirovnejme k návratu zpráskáných psů. Přitom na začátku nic nenasvědčovalo konečnému výsledku a ani dalším problémům s tím spojených. Hrálo se uprostřed hřiště a každý hrál opatrně, nechtíc udělat chybu. Následujících pár minut patřilo nám a směle o nich napíšeme, že se v nich lámalo utkání. Ve dvanácté by utekl po křídle těžkopádnému Šidlovi Kelíšek i s batohem konzerv na zádech, natož bez nich, ale Josefík trefil z malého vápna po centru jenom tyčku. Ve 13. minutě jsme viděli v pokutovém území kličku a následné sražení rukama Straňáka, ale sudí neviděl nic. Za malou chvíli a to v 17.minutě bylo veselo. Sudí si usmyslel, že penaltu přece jenom odpíská, zvláště když mu to domácí poradili. Po standardní situaci Juráka z poloviny hřiště přistál balon ve vápně na ruce Těthala a v jaké poloze byla horní končetina ví bůh. Každopádně po ojedinělém výkřiku „ruka“ nějakého domácího dobráka se kopala penalta, které se zpočátku zdráhali uvěřit i domácí. Šumický Jurák z ní otevřel účet – 1:0. V pohodě bereme. Domácí také a hlavně je to solidně nakoplo. Naše už méně a pomalu se začínali věnovat všemu možnému. Kratičko před půlhodinou hry předvedli domácí svoji další povedou partii a po přihrávce Kunovského za obránce přehodil M.Kelíšek vyběhnuvšího Hladiše – 2:0. Pěkný gól. To už jsme poskakovali po tenkém ledě a netrvalo dlouho a topili jsme se pod ním. A v šestatřicáté minutě bylo, jak jsme zmínili, po nás. Po srážce dvou domácích před vápnem byl opět odpískán faul Nivničanů a komentář (ty debile) Stojaspala k danému problému slyšel i rozhodčí a našemu obránci rovnou předal klíč od sprchy a červenou kartu. Nutno podotknout, že náš fotbalista trefně shrnul mínění všech přítomných Nivničanů. Po odeznění emocí a nalezeném míči odkopnutého Bumbalíkem zahráli Šumičané zmíněnou standardku a hned po ní také roh, který hlavou zakončil Andrlík a bylo po utkání. Ve 42.minutě vykopl z brankové čáry Velecký hlavičku Žampacha a mohli jsme domů. Po domluvě v kabině byl stanoven odvážný cíl vyhrát druhý poločas a to domácí přesilovce navzdory. Proto jsme upustili od diskuzí s rozhodčím a do kroku přidali od samého začátku. V 53.minutě chtěl silou mocí umýt záda vyloučenému Stojaspalovi Těthal, ale rozhodčí Zicháček ho po strčení do protihráče ponechal i k našemu údivu na parketu. Další sranda se udála v 62 .minutě. To létal balon vně našeho vápna jak hadr na holi a hlavně finále bylo zajímavé. Po míči skočil a zpacifikoval ho F. Hladiš, ale domácí Žampach neopomněl přepadnout přes našeho brankáře a verdikt sudího Zicháčka byl jasný. Penalta. Po tomto výroku už se asi červenal i domácí kapitán Žampach a sám penaltu odvolal. Chce se nám věřit, že by to udělal i za jiného stavu, ale hlavně tímto gestem vystavil vysvědčení rozhodčímu. V 86.minutě vletěl do domácího vápna R.Straňák a po vyzpovídání dvou beků procpal balon až na P.Těthala, kterému Hodulík střelu vyrazil, ale balon měl vlastnosti bumerangu a opět zamířil k našim kopačkám a konkrétně k elánem sršícímu šestnáctiletému Vojtovi Straňákovi, jehož jeho dorážka nebyla tuctová, protože znamenala jeho první gól v mužích – 3:1. A zdaleka to nemusel být konec a domácí si po dalším všelijakém výroku strážce pravidel mohli cvrknout do trenek. Do další eskapády se uvnitř vápna pustil R. Straňák a když už měl všeho dost, tak secvakl haksny a upadl. Penalta a k tomu žlutá pro domácího Pančochu! Faulovaný hráč ovšem trefil jenom tyč a posledním třem či čtyřem minutám tak chyběl náboj. Škoda. Mohlo být při nějakém tom centru či nákopu ještě rušno. Ještě větší škoda je, že jsme si neporadili líp s nějakou tou šancí v prvním poločase, a že jsme složili zbraně při nepříznivě se vyvíjejícímu se utkání. Být disciplinovanější a nehledat viníky všeho a všude dalo se pomýšlet na víc.“