9.kolo 2020/2021 Hluk – Šumice 4 : 3 na penalty (1 :1)

13. 10. 2020

Hluk – Šumice 4:3 np ( 1:1 )


12. Ondřej Václav

52. Žampach Jan (pk)

81. Ondřej Václav

Sestava

Šidlo Milan

Mach Martin, Pilka Stanislav, Pilka Ivan, Havlík Patrik

Kunovský Radim

Pančocha Josef, Žampach Jan

Kelíšek Michal, Ondřej Václav, Šidlo Vlastimil

( Ondřej Tomáš, Synčák Richard, Moštěk Adam, Jandouš Jakub )

Hodnocení Zápasu

Martin Dostal, sekretář Hluku: „V sobotu jsme šli možná na poslední fotbal v tomto roce. Koronavirus zasáhl tak, že se asi nedá předpokládat zmírnění omezení. Trenér Vojtěšek to se sestavením mužstva neměl jednoduché. Stále nebyl k dispozici Šícha, navíc scházeli také Kukla a Ondra Machala. To už je docela citelný zásah do zatím vítězně naladěného mužstva. Začali jsme dobře, tlačili jsme se do pokutového území soupeře, tam jsme však neuspěli, někdy nám chybělo i štěstí. Přišla 12. minuta, kdy hosté poslali dlouhý pas na jejich střelce Ondřeje a nedorozumění mezi obranou a brankářem potrestal hostující hráč přehozením brankáře Kusáka. I nadále jsme útočili, chtěli jsme výsledek zvrátit, ale museli jsme hodně dávat pozor na rychlé brejky hostů. Tím, že oni vedli, hráli obranu s brejky. Ve 36. minutě se dobře orientoval v pokutovém území hostů Zelinka a šikovně dal vyrovnávací branku. Po poločase jsme doufali, že se nám podaří utkání zvrátit, ale když běžela 51. minuta při jednom z útoků hostů naše obrana nešikovně faulovala ve vápně a rozhodčí nařídil pokutový kop, který v 52. minutě proměnil Žampach. Opět jsme se dostali do nevýhodné situace, kdy jsme museli hrát do plných. Přesto, když hosté útočili, dostál se na půlce k míči Martiš a nezadržitelným únikem srovnal na 2:2. Zase jsme byli v solidní situaci, nastřelili jsme břevno, ale i útoky hostů byli nebezpečné. Při jednom trestném kopu jsme opět propadli a nedorozumění brankáře s obranou vyřešili hosté brankou na 2:3. Zase přišla psychická deka, ale naši hráči to nevzdávali. Při jednom z rohů vykopávali hosté z branky, ale přece jen se na nás za bojovný výkon usmálo i štěstí. To David Uhlíř poslal míč po třetí do sítě, po jednom z mnoha rohů. Co k tomu říci? Trenér Vojtešek věděl, že bez tří hráčů to asi jednoduché nebude. Je to totiž narušení kompaktnosti mužstva. Náhradníci jsou sice snaživí, ale výkonnostně musí ještě dorůst.“

Martin Zicha, trenér Šumic: „I bez diváků měl zápas kvalitu, už ne ale takovou atmosféru jako jindy. Brzy jsme vedli 1:0, ale domácí výsledek srovnali. My jsme hráli v užším bloku, a i když domácí více drželi míč, do velkých šancí jsme je nepouštěli. Paradoxně jsme my měli v první půli víc šancí. Hluk nás zatlačil hlavně v úvodu, kdy kopal několik rohů po sobě. Ve druhém poločase domácí ještě zvýšili aktivitu. Měli víc ze hry, ke konci si vytvářeli šance a vždy zaslouženě vyrovnávali. Soupeř za stavu 2:3 nastřelil břevno. Hluk navíc výborně kopal i penalty. Proměnil všech pět a nakonec bral bod navíc. My jsme s výsledkem spokojení.“